Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

کارلس پوجدمون آزاد شد؛ «مادرید همه استقلال‌طلبان را آزاد کند»

کارلس پوجدمون آزاد شد؛ «مادرید همه استقلال‌طلبان را آزاد کند»
Copyright 
نگارش از Euronews با استفاده از  رویترز
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مطابق تصمیم این دادگاه دولت آلمان می‌تواند تنها بر اساس اتهامات فساد اقتصادی و نه اتهام «شورش» آقای پوجدمون را به اسپانیا مسترد کند.

آگهی

کارلس پوجدمون رئیس سابق منطقه کاتالونیا روز جمعه ۱۷ فروردین/ شش آوریل به قید وثیقه از زندانی در شهر نومونستر آلمان آزاد شد. 

روز گذشته دادگاه اشلسویگ-هولشتاین آلمان حکم آزادی پوجدمون را با قرار وثیقه هفتاد و پنج‌هزار یورویی صادر کرده بود. مطابق تصمیم این دادگاه، دولت آلمان می‌تواند تنها بر اساس اتهامات فساد اقتصادی و نه اتهام «شورش» آقای پوجدمون را به اسپانیا مسترد کند.

آقای پوجدمون پس از آزادی از زندان به خبرنگاران گفت: «مادرید هیچ دلیلی برای آغاز نکردن مذاکرات ناظر به استقلال کاتالونیا ندارد.» وی همچنین خواستار آزادی فوری تمام زندانیان استقلال‌طلب در اسپانیا شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

دادگاه آلمان می‌گوید که اتهام «شورش» در نظام قضایی این کشور جرم محسوب نمی‌شود. به عقیده این دادگاه «خشونت» نیز باید بخشی از اتهام باشد تا بتوان کسی را به «خیانت به کشور» متهم کرد که در این اتهام، موردی از «خشونت» وجود ندارد. بنابراین دادگاه صالح آلمانی درباره درخواست استرداد به اتهام «شورش» قرار منع تعقیب صادر کرد.

روند تصمیم گیری برای استرداد پوجدمون به اتهام فساد اقتصادی ادامه خواهد یافت.

کارلس پوجدمون، رئیس سابق منطقه خودگردان کاتالونیا ماه گذشته در مرز آلمان دستگیر شده بود. پیش از این دولت اسپانیا تقاضای استرداد پودجدمون را به اتهام «شورش و فتنه برای سازماندهی یک همه‌پرسی غیرقانونی» که در ماه اکتبر گذشته منجر به اعلام استقلال یک جانبه این منطقه خودگران شد، داده بود.

بیشتر بخوانید: چرا پوجدمون نه در بلژیک بلکه در آلمان بازداشت شد؟

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پوجدمون، رئیس سابق دولت خودمختار کاتالونیا در ایتالیا بازداشت شد

وکیل کارلس پوجدمون از بازداشت رهبر پیشین کاتالونیا در آلمان خبر داد

آنچه باید از انتخابات منطقه ای در کاتالونیا بدانیم