Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

وکیل کارلس پوجدمون از بازداشت رهبر پیشین کاتالونیا در آلمان خبر داد

وکیل کارلس پوجدمون از بازداشت رهبر پیشین کاتالونیا در آلمان خبر داد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رئیس سابق منطقه خودگردان کاتالونیا در حال ترک فنلاند و بازگشت به بلژیک، محل تبعید خود خواسته‌اش بوده است.

آگهی

خبرها حکایت از دستگیری کارلس پوجدمون، رئیس سابق منطقه خودگردان کاتالونیا در آلمان دارد. اسپانیا هفته گذشته حکم جلب آقای پوجدمون در سراسر اروپا را صادر کرد. وکیل آقای پوجدمون اذعان داشت که دستگیری موکلش توسط پلیس آلمان بر اساس حکم جلب بین‌المللی صادر شده توسط دولت اسپانیا صورت می‌گیرد. بر اساس گفته‌های وکیل، رئیس سابق منطقه خودگردان کاتالونیا در حال ترک فنلاند و بازگشت به بلژیک، محل تبعید خود خواسته‌اش بوده است.

وکیل آقای پوجدمون دیروز شنبه گفته بود که رئیس سابق منطقه خودگردان کاتالونیا قبل از این‌که پلیس فنلاند بتواند او را دستگیر کند، از این کشور خارج شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

آقای جیوم آلونسو سوکویلاس، وکیل رئیس سابق منطقه خودگردان کاتالونیا در حساب توئیتری خود نوشت: «رییس جمهور پوچدمون دیگر در فنلاند به سر نمی‌برند».

آقای پوجدمون از پنج‌شنبه گذشته به دعوت از چند نماینده پارلمان فنلاندی به این کشور سفر کرده بود. او امروز در حال رد شدن از مرز دانمارک با خودرو توسط پلیس آلمان دستگیر شده است.

هفته گذشته دولت اسپانیا به دولت فنلاند تقاضای فرآیند استرداد را داده بود. به همین جهت آقای پوجدمون که احتمال می‌داده است در فنلاند دستگیر شود، روز جمعه ۲۳ مارس این کشور را ترک کرد.

وکیل آقای پوجدمون از محل دستگیری رئیس سابق منطقه خودگردان کاتالونیا خبری نداده‌ است.

کارلس پوجدمون با اتهامات «شورش و فتنه برای سازماندهی یک همه‌پرسی غیرقانونی» که در ماه اکتبر گذشته منجر به اعلام استقلال یک جانبه این منطقه خودگران شد، روبرو است. این اتهامات می‌توانند آقای پوجدمون را برای ۲۵ سال روانه زندان کنند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلمان پوجدمون را به اسپانیا تحویل می‌دهد

کارلس پوجدمون آزاد شد؛ «مادرید همه استقلال‌طلبان را آزاد کند»

بحران کاتالونیا؛ سوال بحث برانگیز پوجدمون از رهبران اتحادیه اروپا