آلمان پوجدمون را به اسپانیا تحویل می‌دهد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
کارلس پوجدمون
کارلس پوجدمون   -  کپی رایت  رویترز

دادستانی ایالت اشلسویگ-هولشتاین آلمان در تلاش است تا امکان استرداد کارلس پوجدمون، رئیس پیشین دولت کاتالونیا به اسپانیا مساعد شود.

رسانه‌های آلمانی گزارش می‌دهند که یک دادگاه ایالتی در آلمان می‌خواهد امکان استرداد کارلس پوجدمون رئیس سابق دولت کاتالونیا را فراهم کنند.

در صورت بازگشت پوجدمون به اسپانیا، وی به اتهام شورش و برهم زدن نظم عمومی به دلیل برگزاری همه‌پرسی استقلال کاتالونیا محاکمه خواهد شد.

روز جمعه ۶ آوریل/ ۱۷ فروردین آقای پوجدمون با وثیقه ۷۵ هزار یورویی از بازداشتگاهی در آلمان آزاد شد. دادستانی ایالت اشلسویگ هولشتاین در آلمان اعلام کرد که به آقای پوجدمون یک اقامتگاه با نشانی مشخص در آلمان داده شده و او باید تا زمانی که قاضی درباره درخواست استرداد او به اسپانیا تصمیم نهایی را بگیرد، در این محل بماند.

بیشتر بخوانید:

سال گذشته دولت محلی کاتالونیا اقدام به برگزاری همه‌پرسی به منظور استقلال این منطقه کرد. دولت مرکزی اسپانیا این همه پرسی را غیر قانونی اعلام و شماری از افرادی را که در این اقدام نقش داشتند را دستگیر کرد. پوجدمون به بلژیک رفت. چندی پیش پلیس آلمان وی را در پی صدور حکم بازداشت او در سطح اروپا دستگیر اما پس از چند روز با قرار وثیقه آزاد کرد.