ماکرون و ترامپ دلیلی برای ترک فوری خاک سوریه نمی‌بینند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews  با استفاده از  خبرگزاری فرانسه
ماکرون و ترامپ دلیلی برای ترک فوری خاک سوریه نمی‌بینند
Copyright  By US Embassy France [Public domain], via Wikimedia Commons

امانوئل ماکرون، رییس جمهور فرانسه و دونالد ترامپ، همتای آمریکایی وی روز چهارشنبه ۱۵ فروردین (چهارم آوریل) در جریان یک مکالمه تلفنی تاکید کردند که پاریس و واشنگتن همچنان مصمم به ادامه اقدامات ائتلاف نظامی بین‌المللی در راستای مبارزه با داعش و تروریسم در سوریه و عراق هستند.

بنا به اعلام کاخ الیزه هدف مشترک فرانسه و آمریکا ادامه «مبارزه تا نابودی داعش» خواهد بود. در بیانیه کاخ الیزه از داعش به عنوان تهدیدی برای ثبات منطقه و منافع امنیتی دو کشور یاد شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در بخشی از این بیانیه آمده است: «هیچ چیز نباید ما را از رسیدن به هدفمان دور کند. اهدافی که شامل جلوگیری از ظهور دوباره داعش و پیشرفت به سمت روند انتقال سیاسی برای همه گروه‌های قومیتی و هویتی در سوریه می شود.»

پیش از این رییس جمهور ایالات متحده آمریکا در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرده بود که می‌خواهد نیروهای نظامی این کشور را از سوریه خارج کند. دونالد ترامپ گفته بود: «من قصد خروج (از سوریه) و بازگرداندن نیروها را دارم، می‌خواهم که کشور خود را بسازیم.»

بیشتر بخوانید:

ترامپ: اگر عربستان مایل به ادامه حضور ما در سوریه است، پولش را بپردازد

با این حال یک مقام آمریکایی روز چهارشنبه اعلام کرد که رئیس جمهوری این کشور در جلسه شورای امنیت ملی با حفظ سربازان ایالات متحده در سوریه برای مدتی دیگر موافقت کرده است. با این حال رئیس جمهوری آمریکا در این جلسه که روز سه شنبه برگزار شده تاکید کرده است که واشنگتن به دنبال تعهد دراز مدت در سوریه نیست.

امانوئل ماکرون، رییس جمهور فرانسه از ۲۳ تا ۲۵ آوریل (سوم تا پنجم اردیبهشت) به واشنگتن سفر خواهد کرد.