Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ماکرون و ترامپ دلیلی برای ترک فوری خاک سوریه نمی‌بینند

ماکرون و ترامپ دلیلی برای ترک فوری خاک سوریه نمی‌بینند
Copyright By US Embassy France [Public domain], via Wikimedia Commons
Copyright By US Embassy France [Public domain], via Wikimedia Commons
نگارش از Euronews با استفاده از  خبرگزاری فرانسه
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کاخ الیزه: «هیچ چیز نباید ما را از رسیدن به هدفمان دور کند. اهدافی که شامل جلوگیری از دوباره پای گرفتن داعش است و پیشرفت به سمت روند انتقال سیاسی برای همه گروه‌های قومیتی و هویتی در سوریه است.»

آگهی

امانوئل ماکرون، رییس جمهور فرانسه و دونالد ترامپ، همتای آمریکایی وی روز چهارشنبه ۱۵ فروردین (چهارم آوریل) در جریان یک مکالمه تلفنی تاکید کردند که پاریس و واشنگتن همچنان مصمم به ادامه اقدامات ائتلاف نظامی بین‌المللی در راستای مبارزه با داعش و تروریسم در سوریه و عراق هستند.

بنا به اعلام کاخ الیزه هدف مشترک فرانسه و آمریکا ادامه «مبارزه تا نابودی داعش» خواهد بود. در بیانیه کاخ الیزه از داعش به عنوان تهدیدی برای ثبات منطقه و منافع امنیتی دو کشور یاد شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در بخشی از این بیانیه آمده است: «هیچ چیز نباید ما را از رسیدن به هدفمان دور کند. اهدافی که شامل جلوگیری از ظهور دوباره داعش و پیشرفت به سمت روند انتقال سیاسی برای همه گروه‌های قومیتی و هویتی در سوریه می شود.»

پیش از این رییس جمهور ایالات متحده آمریکا در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرده بود که می‌خواهد نیروهای نظامی این کشور را از سوریه خارج کند. دونالد ترامپ گفته بود: «من قصد خروج (از سوریه) و بازگرداندن نیروها را دارم، می‌خواهم که کشور خود را بسازیم.»

بیشتر بخوانید:

ترامپ: اگر عربستان مایل به ادامه حضور ما در سوریه است، پولش را بپردازد

با این حال یک مقام آمریکایی روز چهارشنبه اعلام کرد که رئیس جمهوری این کشور در جلسه شورای امنیت ملی با حفظ سربازان ایالات متحده در سوریه برای مدتی دیگر موافقت کرده است. با این حال رئیس جمهوری آمریکا در این جلسه که روز سه شنبه برگزار شده تاکید کرده است که واشنگتن به دنبال تعهد دراز مدت در سوریه نیست.

امانوئل ماکرون، رییس جمهور فرانسه از ۲۳ تا ۲۵ آوریل (سوم تا پنجم اردیبهشت) به واشنگتن سفر خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هدف جدید آمریکا؛ خروج ایران از سوریه

اردوغان: حمله با خودرو در آلمان در فرانسه تکرار خواهد شد

حمله داعش در روسیه، احضار تاجیک‌ها در فرانسه؛ تروریسم اسلامی مهم‌ترین دغدغه پاریس پیش از المپیک است