افزایش ۳ درصدی تعداد کشته شدگان حوادث رانندگی نوروز ۹۷

افزایش ۳ درصدی تعداد کشته شدگان حوادث رانندگی نوروز ۹۷
Copyright ایسنا
Copyright ایسنا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بر اساس آمار وزارت راه و شهرسازی در تصادفات نوروزی سال جاری تاکنون ۳۲۸ نفر کشته شده اند که مرگبارترین روز تصادفات، جمعه دهم فروردین با ۳۷ کشته بوده است.

آگهی

تعداد کشته شدگان حوادث رانندگی نوروز سال جاری نسبت به سال قبل، ۳ درصد افزایش داشته است.

سردار تقی مهری رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با اعلام این خبر گفت: «در موج نخست سفرها شاهد کاهش پنج درصدی شمار جانباختگان حوادث رانندگی در سانحه تصادفات بودیم اما متاسفانه در موج دوم این سفرها تلفات حوادث رانندگی افزایش یافت؛ به طوری که تنها در روز ۱۰ فروردین‌ماه ۳۷ تن جان خود را از دست داده‌اند.»

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی همچنین گفته است که تعداد سفرها در طرح نوروزی امسال ۱۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

همچنین بر اساس آماد وزارت راه و شهرسازی در تصادفات نوروزی سال جاری تاکنون ۳۲۸ نفر کشته شده اند که مرگبارترین روز تصادفات، روز جمعه دهم فروردین با ۳۷ کشته بوده است.

با اینکه رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی از تشکیل قرارگاه نصر در طرح ترافیکی سال جادی خبر داده است که بصورت شبانه روزی وضعیت جاده ها را رصد می کند ولی بر اساس آمار گویا این تهمیدات تاثیری در کاهش تعداد تصادفات نداشته است.

وی گفته است که «خوشبختانه امسال با تدابیر فرمانده ناجا ۵۰۰۰ نیرو و ۱۵۰۰ دستگاه خودروی کمکی به مجموعه پلیس راهور اضافه شد که در اجرای بهتر برنامه‌ها نقش موثری داشت همچنین با اقدامات انجام شده شاهد بودیم که امسال هیچ گره و ترافیک طولانی در جاده‌ها نداشتیم.»

بیشتر بخوانید:

سردار مهری همچنین در بخشی از گزارشش آماری از وضعیت ترددهای نوروزی منتشر کرده که بر اساس آن استانهای البرز، تهران، قزوین، مازندران، گیلان، قم و فارس بیشترین ترددهای نوروزی را به خود اختصاص داده اند و بیشترین تصادفات منجر به فوت در استانهای فارس، اصفهان، کرمان، سیستان و بلوچستان و خوزستان رخ داده است.

ایران یکی از بالاترین تعداد تصادفات رانندگی در جهان را داراست که براساس برخی آمارها سالانه حدود ۸۰۰ هزار تصادف رانندگی در این کشور رخ می دهد.

بر اساس آمار سازمان جهانی بهداشت سالیانه بیش از ۲۵ میلیون نفر در تصادفات رانندگی در سراسر جهان جان خود را از دست می دهند که بیشترین تصادفات در کشورهای کم درآمد صورت می گیرد.

بر اساس این آمار، ایران از نظر تعداد مرگ و میر ناشی از تصادفات جاده ای بعد از لیبی، تایلند، مالاوی، لیبریا، کنگو، تانزانیا و جمهوری آفریقای مرکزی قرار گرفته و رتبه هشتم را به خود اختصاص داده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تصادفات جاده‌ای در چند روز اول نوروز: ۱۴۵ کشته، ۲۹۵۰ مجروح

در نوروز ۹۵، هر ساعت یک نفر در جاده‌ها کشته شده است