Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اکوادور اینترنت آسانژ را قطع کرد

اکوادور اینترنت آسانژ را قطع کرد
Copyright 
نگارش از Ilia Nick
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آقای آسانژ با وجود هشدار دولت اکوادور،‌ اخیرا در رسانه‌های اجتماعی درباره روابط دیپلماتیک مسکو و لندن و نیز جدایی‌خواهان کاتالونیا سخن گفته بود.

آگهی

سفارت اکوادور در لندن، دسترسی جولیان آسانژ به اینترنت را موقتا قطع کرد. این اقدام پس از آن صورت گرفت که بنیانگذار سایت ویکی‌لیکس در رسانه‌های اجتماعی درباره مسائلی صحبت کرد که ممکن است به روابط دیپلماتیک کشورها آسیب برساند.

آقای آسانژ از ماه ژوئن سال ۲۰۱۲ میلادی به سفارت اکوادور در لندن پناه برده است و در آنجا زندگی می‌کند.

آقای آسانژ با وجود هشدار دولت اکوادور،‌ اخیرا در رسانه‌های اجتماعی درباره روابط دیپلماتیک مسکو و لندن و نیز جدایی‌خواهان کاتالونیا سخن گفته بود.

دولت اکوادور طی بیانیه‌ای اعلام کرد: «این اقدام به این دلیل صورت می‌گیرد که آسانژ به تعهد کتبی خود با دولت اکوادور پاییند نمانده است؛ تعهدی که وی در پایان سال ۲۰۱۷ میلادی امضا کرده و ضمن آن ملزم شده بود پیامی منتشر نکند که به مداخله در امور دیگر کشورها بیانجامد.»

بیشتر بخوانید:

یک منبع نزدیک به ویکی‌لیکس گفته است سفارت اکوادور دستگاه‌هایی کار گذاشته که ارتباط آسانژ را با بیرون مسدود کنند تا او نتواند از اینترنت استفاده کند یا حتی تلفن بزند. این منبع افزود کسی هم اجازه ندارد از بیرون به دیدار آقای آسانژ بیاید.

دولت اکوادور به وکیل آقای آسانژ گفته بود که وی باید از توییت کردن درباره کاتالونیا دست بردارد و یک توییت خاص را هم پاک کند. اما وی ازاین کار سر باز زده بود.

دادگاهی در سوئد وی را به ارتکاب جرائم جنسی متهم کرده و از وی خواسته بود برای پاسخگویی در دادگاه حاضر شود. وی همواره این اتهامات را رد کرده است.

در ماه مه سال گذشته پرونده اتهام آسانژ در سوئد از دستور کار خارج شد و وی که آن زمان به قید وثیقه آزاد بود وارد سفارت اکوادور شد. اما پلیس بریتانیا به جرم زیرپا گذاشتن شرایط آزادی به قید وثیقه، مترصد بازداشت اوست.

رئیس‌جمهور اکوادور آسانژ را «ریگی در کفش» خوانده که از دولت پیشین به او رسیده است و آلن دانکن، وزیر کشور بریتانیا هم درباره او گفته بود آسانژ «کرم کوچک بدبختی» است که باید بیرون بیاید و خودش را تسلیم عدالت بریتانیا کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویکی لیکس: آسانژ از سفارت اکوادور اخراج می‌شود

افشای درخواست ویکی‌لیکس از پسر ترامپ: کمک کنید آسانژ سفیر استرالیا شود

قانون محدود کننده آزادی رسانه‌ها در گرجستان؛ زد و خورد و دعوای دو نماینده در پارلمان خبرساز شد