Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ویکی لیکس: آسانژ از سفارت اکوادور اخراج می‌شود

ویکی لیکس: آسانژ از سفارت اکوادور اخراج می‌شود
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنیانگذار «ویکی لیکس» که در سفارت اکوادور در لندن باقی مانده اعلام کرده است که نگران احتمال استرداد خود به آمریکا به دلیل انتشار اسناد دولت آمریکا توسط پایگاه اینترنتی «ویکی لیکس» است.

آگهی

پایگاه اینترنتی «ویکی لیکس» اعلام کرد که جولین آسانژ، بنیانگذار این وبسایت قرار است طی «ساعات یا روزهای آینده» از سفارت اکوادور در لندن اخراج شود.

«ویکی لیکس» این خبر را به نقل از یک «منبع عالی رتبه» دولت اکوادور اعلام کرده است. بنا به گفته این وبسایت اکوادور با بریتانیا برای بازداشت جولین آسانژ به توافق رسیده است. طبق این گزارش دولت اکوادور به دلیل انتشار گزارشهایی درباره لنین مورانو، رئیس جمهوری اکوادور از سوی «ویکی لیکس»، تصمیم به اخراج جولین آسانژ گرفته است.

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

جولین آسانژ از سال ۲۰۱۲ تاکنون در سفارت اکوادور در لندن زندگی می کند. وی پس از آنکه دادگاهی در بریتانیا رای به استرداد او به سوئد داد، به سفارت اکوادور در لندن پناهنده شد.

جولین آسانژ در سال ۲۰۱۰ متهم به آزار جنسی در سوئد شد. این در حالی است که این پرونده در سال ۲۰۱۷ در سوئد مختومه اعلام شد. با این حال بریتانیا همچنان به دنبال بازداشت جولین آسانژ به دلیل نقض شرایط آزادی مشروط خود است. بنیانگذار «ویکی لیکس» که در سفارت اکوادور در لندن باقی مانده اعلام کرده است که نگران احتمال استرداد خود به آمریکا به دلیل انتشار اسناد دولت آمریکا توسط پایگاه اینترنتی «ویکی لیکس» است.

دولت اکوادور روز جمعه در واکنش به ادعای اخراج احتمالی جولین آسانژ از سفارت این کشور اعلام کرد که به «شایعات توهین آمیز» درباره لغو پناهندگی بنیانگذار «ویکی لیکس» پاسخ نخواهد داد.

اکوادور همچنین تاکید کرده است که تصمیمات خود را به طور «مستقل» اتخاذ خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش‌ها به بازداشت آسانژ؛ از «روز سیاه آزادی رسانه‌ها» تا «بزرگ‌ترین خائن آمریکای لاتین»

اکوادور اینترنت آسانژ را قطع کرد

پلیس اکوادور به قیمت قطع روابط دیپلماتیک از دیوار سفارت مکزیک بالا رفت تا محکوم فراری را دستگیر کند