Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

واکنش‌ها به بازداشت آسانژ؛ از «روز سیاه آزادی رسانه‌ها» تا «بزرگ‌ترین خائن آمریکای لاتین»

واکنش‌ها به بازداشت آسانژ؛ از «روز سیاه آزادی رسانه‌ها» تا «بزرگ‌ترین خائن آمریکای لاتین»
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ادوارد اسنودن: «دولت آمریکا بخاطر ندادن یک رمز وی را متهم می کند در حالی که بیشتر از ده سال است که نیروهای اطلاعاتی آمریکا کاملا واقف به این پسووردها هستند.»

آگهی

بازداشت جولیان آسانژ، بنیانگذار پایگاه اینترنتی ویکی لیکس با واکنش های زیاد و البته متفاوتی در جهان روبرو شده است.

جرمی هانت، وزیر خارجه بریتانیا با سخنانی که با انتقاد بسیاری از حامیان آقای آسانژ مواجه شد گفت: «این آسانژ نبود که سال ها در سفارت اکوادور پناه گرفته بود، این سفارت اکوادور بود که از سوی جولیان آسانژ هفت سال گروگان گرفته شده بود.»

اما ادوارد اسنودن یکی از مهم ترین افشاگران آمریکایی که بدلیل واهمه بازداشت در روسیه زندگی می کند در صفحه توییتر خود بازداشت آسانژ را «رویارویی دولت بریتانیا و آمریکا با تاریخ دانست» و نوشت: «اتهام اصلی آمریکا علیه آسانژ کاملا مضحک و مسخره است چرا که دولت آمریکا بخاطر ندادن یک رمز وی را متهم می کند در حالی که بیشتر از ده سال است که نیروهای اطلاعاتی آمریکا کاملا واقف به این پسووردها هستند.» آقای اسنودن در حساب توییتر خود نوشت:‌ زمان سیاهی برای آزادی رسانه‌ها است.»

وزیر خارجه استرالیا درباره این بازداشت هم گفت: «آقای آسانژ تمام حمایت هایی را که بطور معمول از شهروندان استرالیایی می شود را خواهد داشت. سفیر استرالیا در بریتانیا سعی خواهد کرد تا در اولین فرصت با جولیان آسانژ دیدارکند.» بنیانگذار ویکی لیکس ملیت استرالیایی دارد.

جولیان آسانژ که هفت سال با حمایت رئیس جمهوری پیشین اکوادور در سفارت این کشور در لندن پناه داده شده بود با انتخاب لنین مورنو نهایتا بازداشت شد. رافائل کورئه آ، رئیس جمهوری پیشین اکوادور درباره این بازداشت در صفحه توییتر خود نوشت: «تاریخ آمریکای لاتین خائنان زیادی داشته است اما می توان گفت که لنین مورنو، امروز یکی از بزرگترین خائنان تاریخ است. او کسی است که به پلیس بریتانیا اجازه ورود به سفارت اکوادور را داد. مورنو مردی فاسد است اما این کار او را بشریت همواره در خاطر خواهد داشت.»

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سخنگوی کاخ سفید:‌ عبارت «عاشق ویکی‌لیکس‌ام» از سوی ترامپ یک شوخی بود

ویکی لیکس: آسانژ از سفارت اکوادور اخراج می‌شود

ناتو مسیر عضویت اوکراین را «غیرقابل بازگشت» خواند اما تحقق آن را به پایان جنگ با روسیه گره زد