Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

افشای درخواست ویکی‌لیکس از پسر ترامپ: کمک کنید آسانژ سفیر استرالیا شود

افشای درخواست ویکی‌لیکس از پسر ترامپ: کمک کنید آسانژ سفیر استرالیا شود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

مکاتبات افشا شده فرزند دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نشان می دهد پایگاه اینترنتی ویکی‌لیکس پس از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته در ایالات متحده به دنبال معرفی جولیان آسانژ به عنوان سفیر استرالیا در آمریکا بوده است.

به گزارش مجله آتلانتیک فرزند دونالد ترامپ در جریان کارزار انتخاباتی سال گذشته آمریکا با پایگاه اینترنتی ویکی‌لیکس در توئیتر به طور مستقیم تماس داشته است. نسخه‌ای از مکاتبات دونالد ترامپ جونیور اکنون در اختیار کنگره آمریکا قرار گرفته است.

دونالد ترامپ جونیور، فرزند ارشد رئیس جمهوری آمریکا در ساعات اولیه روز سه شنبه در صفحه توئیتر خود مکاتباتش با پایگاه اینترنتی ویکی لیکس را منتشر کرد. وی در توئیت خود ضمن انتقاد از «افشای گزینشی» بخشی از این تماس‌ها تاکید کرده که آنچه اکنون منتشر می‌کند کل مکاتباتش با ویکی‌لیکس است.

تماس‌های منتشر شده نشان می‌دهد ویکی‌لیکس و دونالد ترامپ جونیور به دنبال کسب اطلاعات از یکدیگر بودند. پایگاه اینترنتی ویکی‌لیکس پس از انتخاب دونالد ترامپ به مقام ریاست جمهوری از فرزند ارشد او خواسته بود با اعمال نفوذ بر دولت استرالیا، زمینه انتخاب جولیان آسانژ به عنوان سفیر استرالیا در آمریکا را فراهم کند.

جولیان آسانژ از سال ۲۰۱۲ میلادی در سفارت اکوادور در لندن پناهنده شده است. او که دارای تابعیت استرالیایی است روابط پر افت و خیزی با دولت کشورش داشته است. پس از انتشار اسناد طبقه بندی شده وزارت خارجه آمریکا توسط پایگاه ویکی لیکس در سال ۲۰۱۰ نخست وزیر وقت استرالیا اقدام ویکی لیکس را «غیرقانونی» دانسته بود.

بیشتر بخوانید: توقف تحقیقات درباره ادعای تجاوز جولیان آسانژ

از سوی دیگر مکالمات افشا شده نشان می دهد تماس‌های دونالد ترامپ جونیور با ویکی‌لیکس پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و در مراحل حساس کارزار انتخاباتی نیز در جریان بوده است. پایگاه اینترنتی ویکی‌لیکس چند هفته پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایمیل‌های چهره‌های سرشناس حزب دموکرات را افشا کرده بود. سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا افشای این ایمیل‌ها را محصول نفوذ غیر مجاز روسیه در سامانه اینترنتی اعضای حزب دموکرات دانسته بودند.

ایمیل‌های افشا شده از سوی ویکی‌لیکس نشان می‌داد مقامات حزب دموکرات در جریان رقابت مقدماتی در این حزب بین برنی سندرز و هیلاری کلینتون بی طرف نبوده و از وزیر خارجه پیشین آمریکا حمایت کرده اند. افشای این ایمیل‌ها در جریان رقابت هیلاری کلینتون با دونالد ترامپ ضربه ای به کارزار نامزد حزب دموکرات به شمار می‌آمد.

بیشتر بخوانید: جولیان آسانژ: هیلاری کلینتون قصاب لیبی است

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اکوادور اینترنت آسانژ را قطع کرد

پاملا اندرسون در نقش ناجی جولیان آسانژ

توقف تحقیقات درباره ادعای تجاوز جولیان آسانژ