Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

رأی‌گیری انتخابات ریاست جمهوری روسیه آغاز شد

رأی‌گیری انتخابات ریاست جمهوری روسیه آغاز شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بر اساس نظرسنجی‌ها ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری کنونی روسیه بیشترین اقبال را برای انتخاب مجدد داراست.

آگهی

با آغاز رای گیری برای انتخابات ریاست جمهوری روسیه،  ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری کنونی و نامزد انتخابات رایش را به صندوق انداخت. 

رأی‌گیری انتخابات ریاست جمهوری روسیه صبح روز یک‌شنبه در سراسر روسیه آغاز شد تا مردم از بین ۸ کاندیدای حاضر در این انتخابات رئیس جمهوری ۶ سال آینده روسیه را انتخاب کنند.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری کنونی روسیه مهم‌ترین نامزد انتخاباتی است که با هفت نامزد دیگر رقابت می‌کند. پاول گرودینین از حزب کمونیست، ولادیمیر ژیرینفسکی از حزب لیبرال دموکرات، کسنیا سوبچاک از ابتکار مدنی، گریگودی یاولینسکی از حزب یابلوکو، بوریس تیتف از حزب رشد، سرگی بابورین از اتحادیه مردمی و ماکسیم سودایکین از حزب کمونیست‌های روسیه از جمله کاندیداهای این دور از انتخابات هستند.

انتخابات ریاست جمهوری روسیه در حالی برگزای می‌شود که الکسی ناوالنی مهم‌ترین مخالف ولادیمیر پوتین از نامزد شدن در این انتخابات منع شده است.

ولادیمیر پوتین از سال ۱۹۹۹ تاکنون بعنوان نخست وزیر و یا رئیس جمهوری روسیه در قدرت حضور دارد و از سال ۲۰۱۲ رئیس جمهوری روسیه است. نظرسنجی‌ها می‌گویند که پوتین در این انتخابات با حدود ۷۰ درصد آراء برنده خواهد شد. اگر پوتین در این انتخابات برنده شود او روسیه را تا سال ۲۰۲۴ رهبری خواهد کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات روسیه؛ پوتین ۷۶ درصد آراء را کسب کرد

انتخابات روسیه؛ چرا بازنده‌ها در مقابل پوتین کاندیدا می‌شوند؟

چرا پوتین تا این اندازه در روسیه محبوب و در غرب منفور است؟