نخستین جلسه رسیدگی به حوادث خیابان گلستان هفتم برگزار شد

نخستین جلسه رسیدگی به حوادث خیابان گلستان هفتم برگزار شد
Copyright MIZAN
Copyright MIZAN
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خانواده مقتولان از دادگاه خواسته اند تا علیه محمد ثلاث حکم قصاص صادر کند

آگهی

اولین جلسه رسیدگی به اتهامات محمد ثلاث، متهم پرونده قتل سه مامور نیروی انتظامی در درگیری میان نیروهای انتظامی-امنیتی با شماری از دراویش گنابادی در خیابان گلستان هفتم پاسداران تهران روز یکشنبه بیست اسفند/ ۱۱مارس در دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد.

آقای ثلاث متهم است روز ۳۰ بهمن با اتوبوس به میان ماموران نیروی انتظامی رفته و یک سرباز وظیفه و دو گروهبان را به قتل رسانده است.

به گزارش ایسنا، نماینده دادستان در این جلسه با استناد به اقرار متهم به ارتکاب جرم و با توجه به درخواست قصاص اولیای دم، از دادگاه خواسته است تا علیه وی به اتهام ارتکاب سه فقره قتل عمد حکم قصاص نفس صادر کند.

رسانه‌های ایران گزارش کرده اند که متهم در جریان برگزاری دادگاه حمله با اتوبوس به نیروهای ضد شورش را پذیرفته و آن را ناشی از عصابانیت خود عنوان کرده است. آقای ثلاث گفته است: « به من نیز ضربه وارد شده است و چندین جای [بدن] من نیز شکسته است... من هیچ کدام از اتهامات انتسابی را قبول ندارم. نیروی انتظامی باید نظم را برقرار کند نه به کسانی که ذکر الله می‌گویند با باتوم ضربه بزند.»

بیشتر بخوانید:

خانواده‌های مقتولان این حادثه نیز با حضور در دادگاه از قاضی پرونده درخواست صدور حکم قصاص کرده اند.

وکیل تسخیری آقای ثلاث با اشاره به عدم قصد موکلش برای قتل و ابراز پشیمانی وی از دادگاه درخواست کاهش مجازات کرده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، ادامه جلسه رسیدگی به این پرونده به روز دوشنبه موکول شده است.

در جریان درگیری‌ها خیابان گلستان هفتم، محل سکونت نورعلی تابنده، قطب دراویش گنابادی، بنا به اعلام مقام‌های ایران ۵ تن جان خود را از دست دادند. صدها درویش پس از ضرب و شتم توسط پلیس بازداشت شدند. محمد راجی، یکی از این دراویش در بازداشتگاه پلیس جان باخت. خانواده آقای راجی می‌گویند او در زمان بازداشت، زنده بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جسد محمد ثلاث بدون اذن اولیاء دم در بروجرد دفن شد

حکم اعدام راننده اتوبوس خیابان پاسداران تایید شد

درگیری دراویش با پلیس تهران؛ اتوبوس سه مامور را زیر گرفت و کشت