درگیری دراویش با پلیس تهران؛ اتوبوس سه مامور را زیر گرفت و کشت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
درگیری دراویش با پلیس تهران؛ اتوبوس سه مامور را زیر گرفت و کشت

در ادامه بحران درگیری میان نیروهای پلیس و دروایش تهران سه مامور نیروی انتظامی بر اثر حمله راننده یک دستگاه اتوبوس زیر گرفته شده و کشته شدند.

به گفته سعید منتظر المهدی سخنگوی نیروی انتظامی ایران در پی این حمله به جمع ماموران کلانتری ۱۰۲ تهران در خیابان پاسداران سه پلیس کشته‌ ‌شده‌اند. همچنین گفته می‌شود بیش از ۱۲ نفر از ماموران پلیس و عابران زخمی شده‌اند.

تجمع اعتراضی دراویش در مقابل کلانتری ۱۰۲ پاسداران در شمال تهران در اعتراض به بازداشت یکی از اعضای این گروه به نام نعمت‌الله ریاحی آغاز شد. تظاهر کنندگان با دادن شعار خواستار آزادی بی قید و شرط آقای ریاحی شده بودند.

سخنگوی نیروی انتظامی تاکید کرد که راننده اتوبوس به همراه هشت تن دیگر بازداشت شده‌اند. تصاویری که از این واقعه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده‌ نشان می‌دهد که راننده، اتوبوس را عمدا به سمت گروهی از ماموران حاضر در خیابان می راند و آنها را زیر می‌گیرد. بر اساس این تصاویر اتوبوس با حرکت‌های مارپیچ ماموران نیروی انتظامی را به خودروهای اطراف می‌کوبد. گفته می‌شود که حادثه در نزدیکی گلستان هفتم روی داده است.

آقای منتظر المهدی در سخنان خود در صدا و سیمای ایران مهاجمان را «عوامل فریب خورده و مخلان نظم» خواند که «در کسری از ثانیه» دستگیر شدند.

وی افزود که «اوضاع تخت کنترل» است. با این وجود به گزارش رسانه‌های داخلی، نیروهای امنیتی خیابان‌های اطراف محل حادثه را مسدود کرده‌اند و از عبور و مرور جلوگیری می‌کنند.

سخنگوی پلیس همچنین تاکید که نیروی انتظامی «در برابر اقدامات ضد امنیتی و ضد قانونی هر کس با هر هویتی برخورد می کند تا همه بدانند که کسی را یارای تعدی به امنیت عمومی که محصول خون هزاران شهید است نمی باشد.»

در هفته های گذشته، درگیری نیروهای امنیتی با شماری از دراویش در اطراف خانه نور علی تابنده خبرساز شد. در آن زمان پیروان آقای تابنده با هشتگ #گلستان_هفتم، خیابانی که قطب دراویش گنابادی در آن ساکن است، واکنش نشان دادند.