Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

درگیری دراویش با پلیس تهران؛ اتوبوس سه مامور را زیر گرفت و کشت

درگیری دراویش با پلیس تهران؛ اتوبوس سه مامور را زیر گرفت و کشت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته سخنگوی نیروی انتظامی ایران در پی حمله راننده یک دستگاه اتوبوس به جمع ماموران کلانتری ۱۰۲ تهران در خیابان پاسداران سه پلیس کشته‌ ‌شدند.

آگهی

در ادامه بحران درگیری میان نیروهای پلیس و دروایش تهران سه مامور نیروی انتظامی بر اثر حمله راننده یک دستگاه اتوبوس زیر گرفته شده و کشته شدند.

به گفته سعید منتظر المهدی سخنگوی نیروی انتظامی ایران در پی این حمله به جمع ماموران کلانتری ۱۰۲ تهران در خیابان پاسداران سه پلیس کشته‌ ‌شده‌اند. همچنین گفته می‌شود بیش از ۱۲ نفر از ماموران پلیس و عابران زخمی شده‌اند.

تجمع اعتراضی دراویش در مقابل کلانتری ۱۰۲ پاسداران در شمال تهران در اعتراض به بازداشت یکی از اعضای این گروه به نام نعمت‌الله ریاحی آغاز شد. تظاهر کنندگان با دادن شعار خواستار آزادی بی قید و شرط آقای ریاحی شده بودند.

سخنگوی نیروی انتظامی تاکید کرد که راننده اتوبوس به همراه هشت تن دیگر بازداشت شده‌اند. تصاویری که از این واقعه در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده‌ نشان می‌دهد که راننده، اتوبوس را عمدا به سمت گروهی از ماموران حاضر در خیابان می راند و آنها را زیر می‌گیرد. بر اساس این تصاویر اتوبوس با حرکت‌های مارپیچ ماموران نیروی انتظامی را به خودروهای اطراف می‌کوبد. گفته می‌شود که حادثه در نزدیکی گلستان هفتم روی داده است.

آقای منتظر المهدی در سخنان خود در صدا و سیمای ایران مهاجمان را «عوامل فریب خورده و مخلان نظم» خواند که «در کسری از ثانیه» دستگیر شدند.

وی افزود که «اوضاع تخت کنترل» است. با این وجود به گزارش رسانه‌های داخلی، نیروهای امنیتی خیابان‌های اطراف محل حادثه را مسدود کرده‌اند و از عبور و مرور جلوگیری می‌کنند.

سخنگوی پلیس همچنین تاکید که نیروی انتظامی «در برابر اقدامات ضد امنیتی و ضد قانونی هر کس با هر هویتی برخورد می کند تا همه بدانند که کسی را یارای تعدی به امنیت عمومی که محصول خون هزاران شهید است نمی باشد.»

در هفته های گذشته، درگیری نیروهای امنیتی با شماری از دراویش در اطراف خانه نور علی تابنده خبرساز شد. در آن زمان پیروان آقای تابنده با هشتگ #گلستان_هفتم، خیابانی که قطب دراویش گنابادی در آن ساکن است، واکنش نشان دادند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخستین جلسه رسیدگی به حوادث خیابان گلستان هفتم برگزار شد

کشف هفته‌ای ۱۸ جسد مجهول‌الهویه در تهران؛ کمتر از ۱۰ درصد تابعیت خارجی دارند

جامعه جهانی بهائیان: ماموران حکومتی کشتزار‌های شهروندان بهائی در مازندران را تخریب کردند