Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رسول خادم به هنگام استعفا: گاهی بهترین شیوه "ایستادن" "نایستادن" است

رسول خادم به هنگام استعفا: گاهی بهترین شیوه "ایستادن" "نایستادن" است
Copyright 
نگارش از Mehrdad Sadeghi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

استعفای رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی در حالی صورت می گیرد که وی پس از مطرح شدن خطر تعلیق کشتی ایران، از نبود عزم و راهبردی مشخص میان مسئولان ورزشی و سیاسی کشور برای حل معضل رویارویی با حریفان اسرائیلی به شدت انتقاد کرده بود.

آگهی

رسول خادم، ریاست فدراسیون کشتی ایران روز چهارشنبه با اعلام اینکه «حتما ناتوان‌تر از آن هستم که "باری" از دوش کشتی بردارم، ولی نمی‌توانم به کشتی "دروغ" بگویم....» از سمتِ خود استعفا داد.

آقای خادم در این نامه تاکید کرده است که «در انتخابات فدراسیون کشتی برای بار دوم شرکت کردم تا بتوانم یک دوره دیگر برای کشتی کشورم کار کنم....اما گویا نمی شود.....»

رسول خادم همچنین با اشاره به مشکلات و ناملایمتی‌های فراوانی که ورزش کشتی ایران از آن رنج می برد در نامه اش آورده است: «کشتی به اندازه کافی "تنها" و "مظلوم" هست....چه باید کرد، گاهی بهترین شیوه "ایستادن"، "نایستادن" است.....گذر زمان بسیاری از سوال ها را پاسخ خواهد داد...»

گفتنی است به‌دنبال استعفای رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی ایران، اعضای شورای فنی کشتی آزاد و فرنگی نیز به صورت دسته جمعی از سمت‌های خود استعفا داده اند. ابراهیم جوادی عضو شورای فنی کشتی آزاد در گفت‌وگو با ایسنا گفته است: «من و دیگر اعضای شورای فنی کشتی آزاد نیز از سمت خود استعفا می‌دهیم و با این شرایط حاضر به کار نیستیم.» آقای جوادی همچنین با اشاره به طفره رفتن و رویکرد منفعلانه مسئولان نسبت به مسئله رویارویی ورزشکاران ایرانی با حریفان اسرائیلی خاطرنشان کرد: خادم به عنوان یک قهرمان جهان و المپیک نمی‌توانست دائما دروغ بگوید و هزار دوز و کلک بزند تا کشتی‌گیرش محروم نشود. او تا چه حد باید خود را در اتحادیه جهانی کوچک کند و به آن‌ها التماس کند تا کشتی ایران محروم نشود. خادم کسی نیست که با این شرایط بتواند کار کند.»

استعفای رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی در حالی صورت می گیرد که وی پس از مطرح شدن خطر تعلیق کشتی ایران بدنبال باخت «مصلحتی» علیرضا کریمی مقابل حریف روس در مسابقات امیدهای جهان، از نبود عزم و راهبردی مشخص میان مسئولان ورزشی و سیاسی کشور برای حل معضل رویارویی با حریفان اسرائیلی به شدت انتقاد کرده بود.

علیرضا کریمی در جریان این مسابقات به توصیه مربی اش نتیجه مبارزه با حریف روس را به عمد واگذار کرد تا در دور بعد با حریفی از اسرائیل مواجه نشود. این مسئله واکنش فدراسیون جهانی کشتی، فیلا را به همراه داشت و در نهایت به محرومیت شش ماهه علیرضا کریمی و دوساله حمیدرضا جمشیدی، مربی اش رای داد.

بیشتر بخوانید:

به‌دنبال وضع این محرومیت، رسول خادم ضمن اشاره به تلاش‌های فدراسیون کشتی برای جلوگیری از تعلیق کشتی ایران از نبود عزم جدی جهت اتخاذ راهکاری مشخص در زمینه مقابله ورزشکاران ایرانی با حریفان اسرائیلی گلایه کرده و خواستار مسئولیت پذیری بیشتر سیاستگذاران ورزشی و سیاسی در کشور شده بود. آقای خادم در این باره گفته بود: «اگر سیاست کشور بر عدم به رسمیت شناختن ورزشکاران رژیم اشغالگر قدس [اسرائیل] و عدم رویارویی با ورزشکاران تیمهای منتخب این رژیم است، پس پنهانی به حریف پیشین باختن و برای تهیه گواهی بیماری یا ضرب خوردگی، به درمانگاه ها و پزشکان در خارج از کشور مراجعه کردن چه معنایی دارد؟»

وی در ادامه با تاکید بر اینکه دیگر نمی توانیم به حریف پیشین ببازیم تا با ورزشکار اسرائیلی روبه‌رو نشویم تصریح کرده بود: «باید با رفتاری صادقانه، در مواجهه با حریف رژیم اشغالگر قدس [اسرائیل] ، براساس سیاست های ابلاغی کشورمان، رسماً از رویارویی با آنها خودداری ورزیم و صادقانه تبعات ناشی از آن را بپذیریم.»

رسول خادم رییس فدراسیون کشتی ایران: ◀️اگر سیاست کشور بر عدم به رسمیت شناختن ورزشکاران رژیم اشغالگر قدس[اسرائیل] و عدم رویارویی با ورزشکاران تیمهای منتخب این رژیم است، پس پنهانی به حریف پیشین باختن و برای تهیه گواهی بیماری یا ضرب خوردگی، به درمانگاه ها و پزشکان در خارج از کشور مراجعه کردن چه معنایی دارد؟ ◀️ با اتفاقی که در جریان کشتی علیرضا کریمی در لهستان افتاد، دیگر نمی توانیم گواهی پزشک تهیه کنیم. دیگر نمی توانیم به حریف پیشین ببازیم. باید با رفتاری صادقانه، در مواجهه با حریف رژیم اشغالگر قدس [اسرائیل] ، براساس سیاست های ابلاغی کشورمان، رسماً از رویارویی با آنها خودداری ورزیم و صادقانه تبعات ناشی از آن را بپذیریم. ◀️ پس از چنین اتفاقاتی فدراسیون کشتی در داخل کشور از سوی مراجع مسئول، با خط و خطوط دادن به برخی رسانه ها چوب می خورد که چرا کشتی گیرت قرعه اش با کشتی گیر رژیم صهیونیستی [اسرائیل] افتاده و فدراسیون نتوانسته است با کمک از الهامات غیبی، این مسئله را قبل از قرعه کشی حل کند؟ و یا اینکه اصلا فدراسیون چرا کشتی گیرش را به مسابقات جهانی که در آن رژیم اشغالگر قدس[اسرائیل] شرکت می کند، برده است؟ گویا مسابقات جهانی دیگری هم هست که بدون رژیم اشغالگر قدس[اسرائیل] برگزار می شود. ◀️ گویا باور نداریم میلیون ها نفر در داخل و خارج از کشور با دقت رفتارهای دوگانه و چند گانه مان را می بینند. گمان می کنیم با" هیس "گفتن و از یک" رویداد" تا" رویداد" بعدی" سکوت کردن" در حال مدیریت کردن چنین مسئله آشکاری هستیم. ◀️ اینگونه است که من دیگر نمی توانم عضو اتحادیه ای جهانی باشم که مجبورم به جای حضور با عزت و مقتدر در دفاع از حقوق کشتی ایران و کمک به توسعه کشتی در دنیا، با خواهش و تمنا، متقاضی چشم پوشی از رویدادی شوم که قهرمان ملی مردمم، با تبعیت از سیاست های ابلاغی کشورش، صادقانه از موفقیتش چشم می پوشد و تعمداً میبازد. ◀️ مخلص کلام، هشت مسابقه جهانی در پیش داریم، هشت بار قرعه کشی، هیچ "سحری" هم بلد نیستیم تا قرعه ها را تغییر دهیم. اگر توان مردانه ایستادن پایِ اعتقادات و تصمیماتتان را ندارید، حداقل آزادگی کنید و پایِ کشتی گیر و مربی اش بایستید. بگذارید بدون منت کشی از دیگران، با حفظ عزت، صادقانه تعلیق شویم و یا اگر معتقد نیستید، حداقل حرف جدیدی بزنید. #euronewspersian #euronews #euronewspe #rasoulkhadem #wrestling

Une publication partagée par euronews persian (@euronews_persian) le

بر اساس گزارش رسانه‌ها در ایران رسول خادم که علاوه بر ریاست فدراسیون کشتی، به عنوان سرمربی هدایت تیم ملی کشتی ایران را نیز برعهده داشت از این سمت نیز کناره گیری کرده و با کاروان ایران راهی مسابقات قهرمانی آسیا در بیشکک نخواهد شد.

وزارت ورزش ایران نیز در واکنش به استعفای رسول خادم اعلام کرده که این خبر را از رسانه‌ها دریافت کرده و با آن مخالف است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رسول خادم: «سلاح بردارید و پیشاپیش ورزشکاران ملی پوش حرکت کنید»

فشارهای بی سابقه برای محرومیت کشتی ایران

شکست لیبرال‌ها و صعود راست‌گرایان در بلژیک؛ نخست وزیر استعفا داد