Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رسول خادم: «سلاح بردارید و پیشاپیش ورزشکاران ملی پوش حرکت کنید»

رسول خادم: «سلاح بردارید و پیشاپیش ورزشکاران ملی پوش حرکت کنید»
Copyright جام‌جم نیوز
Copyright جام‌جم نیوز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«کمیته بین المللی المپیک متاثر از لابی آمریکا و رژیم اشغالگر قدس علیه سیاست ایران» است و به همین دلیل محرومیت‌ها و جرائم برای تیم کشتی ایران سنگین‌تر شده است و «دیگر بازی زودتر بباز یا مریض شو جواب نمی‌دهد».

آگهی

رسول خادم، ریاست فدراسیون کشتی ایران که روز چهارشنبه گذشته از سمت خود استعفاء داده بود امروز شنبه ۱۲ اسفند در بیانه‌ای از عدم درک موضع خود توسط مسولین شکایت کرده‌است و خواستار ورود دستگاه دیپلماسی برای روشن کردن مواضع نظام سیاسی ایران در ارتباط با عدم انجام مسابقه با حریفان اسرائیلی شده است. آقای خادم از قربانی شدن قهرمانان ملی گله کرده است و از «عزیزانی که نام "رژیم صهیونیستی" آنها را بیاد خط قرمز نظام سیاسی می‌اندازد» خواسته است «سلاح بردارید و پیشاپیش ورزشکاران ملی پوش حرکت کنید».

چند روز پیش غلامحسین غیب‌پرور، رئیس بسیج در مصاحبه‌ای با خبرگزاری فارس، رسول خادم را «به دوستانی که این حرف‌ها را می‌زنند‌» خطاب کرده بود و«تذکر جدی» داده بود و گفته بود هیچ قدمی در این عرصه برداشته نخواهد شد، چون «در همان گام اول، آن قدم‌ها را خرد می‌کنیم».

رسول خادم در بیانه‌ای خود این نکته را متذکر شده است که مناسبات سیاسی حاکم بر کمیته بین المللی المپیک فرق کرده و «کمیته بین المللی المپیک متاثر از لابی آمریکا و رژیم اشغالگر قدس علیه سیاست ایران» است و به همین دلیل محرومیت‌ها و جرائم برای تیم کشتی ایران سنگین‌تر شده است و «دیگر بازی زودتر بباز یا مریض شو جواب نمی‌دهد».

بیشتر بخوانید: رسول خادم به هنگام استعفا: گاهی بهترین شیوه "ایستادن" "نایستادن" است

چندی پیش علیرضا کریمی، کشتی‌گیر تیم ملی زیر ۲۳ سال ایران برای آن که با نماینده تیم اسرائیل بازی نکند، به «عمد» به حریف روس خود باخت و به این ترتیب تیم ملی کشتی آزاد امید ایران با یک طلا و دو مدال برنز در جایگاه هشتم جهان قرار گرفت

در ویدئوهایی که از لحظات پایانی بازی کریمی با حریف روسی در فضای مجازی پخش شده، صدای کسی به وضوح شنیده می‌شود که خطاب به کریمی فریاد می‌زند: «بباز، باید ببازی!».

از زمان انتشار این ویدئو در فضای مجازی، کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی با هشتگ «باید ببازی» یا «باید ببازی علیرضا» اعتراض خود به این رویه را اعلام کرده‌اند.

بیشتر بخوانید:کشتی‌گیر اسرائیلی «مانع» دستیابی کریمی به مدال شد یا مسئولان ورزش ایران؟

آقای خادم در ادامه بیانه خود با انتقاد از کنار کشیدن مسئولین مستقیم از نتایج این تصمیمات بر روی زندگی ورزشکاران گفته است :«افکار عمومی داخل و خارج کشور بعضاً او را ترسو، بزدل و مزدور بخوانند، و تا تاریخ پابرجاست، حرکت او را عامل محرومیت کشتی ایران معرفی کنند».

آقای خادم یادآوری کرده است که در مسابقات جهانی پیش رو که از تیرماه سال ۱۳۹۷ آغاز خواهد شد، تیم‌ کشتی اسرائیل که از بعضا از کشورهای دیگر به استخدام درآمده‌اند شرکت خواهد کرد و عدم موضع‌گیری مسئولین به معنی فرستادن بدون حمایت «قهرمان ملی به میدان جنگ است».

مطالب مرتبط:

فشارهای بی سابقه برای محرومیت کشتی ایران

کشتی‌گیر اسرائیلی «مانع» دستیابی کریمی به مدال شد یا مسئولان ورزش ایران؟

تیم ملی کشتی فرنگی ایران نایب قهرمان جهان شد

ایران با پیروزی بر آمریکا قهرمان جام جهانی کشتی شد

آگهی

در واکنش به استفعای آقای خادم، محمدرضا داورزنی معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در گفت‌وگو با ایسنا، بیان کرد: «ما این خبر را از طریق رسانه‌ها و سایت‌ها شنیده‌ایم و قطعا وزارت ورزش و جوانان با این استعفا مخالف است. خادم باید سفت و سخت به کار خود ادامه دهد و من امیدوارم او در تصمیمی که گرفته تجدید نظر کند. رسول خادم از سرمایه‌های کشتی کشور و از مدیران لایق کشتی ایران است».

رئیس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس طیبه سیاوشی نیز به استفعای آقای خادم و وضعیت کشتی‌گیران واکنش نشان داده است و خواستار روشن شدن تکلیف ورزشکاران در قبال این موضوع با مقام‌های عالی نظام شده است.

روز پنجشنبه بدنبال استعفای رسول خادم رییس فدراسیون کشتی، بلافاصله اعضای شورای فنی کشتی آزاد و فرنگی نیز استعفای خود را از ادامه فعالیت در کشتی اعلام کردند.

کمیسیون ورزشکاران کشتی ایران با انتشار بیانیه‌ای از مجمع فدراسیون کشتی خواست با استعفای خادم مخالفت کند. در این بیانه از آقای خادم به عنوان نه تنها یک مربی که شخصی که « ما درس زندگی آموخته و دغدغه‌اش همواره بزرگی و اعتلاش کشتی و کشتی‌گیران است» یاد کرده‌اند و از مسئولین مربوطه می خواهند که نگذارند کشتی ایران خادمِ «خود» را از دست بدهد.

آگهی

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رسول خادم به هنگام استعفا: گاهی بهترین شیوه "ایستادن" "نایستادن" است

۷۲ استاد دانشگاه و رسول خادم خواستار بازنگری در سیاست اقدام متقابل ایران در برابر اتباع آمریکا شدند

آیا در فرانسه تعداد تماشاگران تئاتر بیشتر از فوتبال است؟