Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فشارهای بی سابقه برای محرومیت کشتی ایران

فشارهای بی سابقه برای محرومیت کشتی ایران
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دلیل اصلی این محرومیت باخت عمدی علیرضا کریمی، کشتی گیر ایرانی در مقابل حریف روس برای رودررو نشدن با حریف اسراییلی در مرحله بعد است.

آگهی

فدراسیون کشتی ایران و دیگر فدراسیون های ورزشی در خطر محرومیت از شرکت در مسابقات بین المللی قرار گرفته اند. به گفته رسول خادم، رئیس فدراسیون کشتی ایران بحث تعلیق بین المللی علیه ایران کاملا جدی است و کمیته بین المللی المپیک پی گیر آن شده است. به گفته آقای خادم اگر توان دیپلماسی که کشتی ایران اخیرا ایجاد کرده وجود نداشت از ۲۰ روز پیش تیم های ملی ایرانی از حضور در کلیه مسابقه ها محروم می شدند.

دلیل اصلی این محرومیت ها باخت خودخواسته و عمدی علیرضا کریمی قهرمان ایرانی کشتی در مقابل حریف روس در مسابقات جهانی امیدهای جهان بود تا در مرحله بعدی در برابر رقیب اسراییلی به میدان نرود. ۵ روز پیش هم حمید بنی تمیم، نایب رئیس فدراسیون کشتی گفته بود که تعلیق کشتی ایران و محرومیت علیرضا کریمی و مربی وی، در اتحادیه جهانی کشتی به جریان افتاده است و رای نهایی در این زمینه بزودی اعلام خواهد شد.

بیشتر بخوانید:‌‌

نتانیاهو: بهای باخت مصلحتی مقابل ورزشکاران اسرائیلی را مردم ایران می‌پردازند

محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای، وزارت ورزش و جوانان ایران چهارشنبه به خبرنگاران از برگزاری یک جلسه اضطراری خبرداد و گفت:‌ «امروز جلسه‌ای داشتیم موضوعات مختلف برای اتخاذ تدابیر لازم مبنی بر اینکه تصمیمات جهانی منجر به اتفاقات بد برای ورزش کشورمان نباشد، مطرح شد مبنی بر اینکه ما را از میزبانی و یا مسابقات بین‌المللی محروم کنند. درادامه هم جلساتی خواهیم داشت. چون فقط بحث کشتی نیست.» 

به گفته محمدرضا داورزنی در این جلسه مهم برخی از مقامات وزارت خارجه هم حضور داشته اند تا راه حلی جامع برای مقابله با مشکل محرومیت احتمالی فدراسیون کشتی پیدا شود.

سه هفته پیش اتحادیه جهانی کشتی به مسئولان فدراسیون کشتی ایران هشدار داد درباره تخلفاتی تحقیق می‌کند که در مسابقه کشتی علیرضا کریمی و علیخان جبرائیلوف، کشتی گیر روس، در دور اول مسابقات کشتی قهرمانی جهان زیر ۲۳ سال در لهستان اتفاق افتاده است. در فیلم رسمی مسابقه علیرضا کریمی با حریف روس، زمانی که کشتی‌گیر ۸۶ کیلوی ایران سه بر دو از حریفش پیش بود، صدای مربیانش شنیده می‌شد که به او می‌گویند «باید ببازی.» علیرضا کریمی هم در ۳۰ ثانیه پایانی در واکنشی عجیب خود را رها می کند تا ۱۴ بر ۳ شکست را در برابر حریف روس به جان بخرد. اتحادیه جهانی کشتی می گوید این «باخت عمدی و خود خواسته»‌ حرکتی ضداخلاقی و ضدورزشی است.  

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ورزش ایران در سال ۹۶؛ از تماشاگران پسرنما تا استخدام جادوگر در فوتبال

انصراف ایران از جام جهانی کشتی آزاد؛ اتحادیه جهانی کشتی ایران را ریگی در کفش خود خواند

رسول خادم به هنگام استعفا: گاهی بهترین شیوه "ایستادن" "نایستادن" است