ترکیه نزدیک به ۶۰۰ نفر را به اتهام مخالفت با عملیات عفرین بازداشت کرده است

یک عضو نیروی ویژه پلیس ترکیه
Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقامات ترکیه تاکنون به دفعات هشدار داده‌اند افرادی که عملیات نظامی این کشور در خاک سوریه را «وارونه» جلوه دهند تحت پیگرد قرار خواهند داد.

آگهی

ترکیه تاکنون ۵۷۳ نفر را به دلیل مخالفت با عملیات نظامی این کشور در خاک سوریه بازداشت کرده است.

وزارت کشور ترکیه روز دوشنبه با اعلام آمار بازداشت شدگان، دلیل این دستگیری ها را انتشار مطلب در شبکه های اجتماعی و اعتراضی به عملیات عفرین عنوان کرد.

این بازداشت ها بر نگرانی‌ها از وضعیت آزادی بیان در ترکیه افزوده است. رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه مخالفان عملیات نظامی آنکارا در خاک سوریه را «خائن» نامیده بود. ترکیه این عملیات را «شاخه زیتون» نام گذاری کرده است.

مقامات ترکیه تاکنون به دفعات هشدار داده‌اند افرادی که عملیات نظامی ترکیه را «وارونه» جلوه دهند تحت پیگرد قرار خواهند داد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

در بیانیه وزارت کشور ترکیه آمده است: «از زمان آغاز عملیات شاخه زیتون ۴۴۹ نفر به دلیل پخش تبلیغات تروریستی در شبکه‌های اجتماعی و ۱۲۴ نفر به دلیل شرکت در اقدامات اعتراضی بازداشت شده‌اند.»

دادستانی ترکیه هفته گذشته دستور بازداشت ۱۱ عضو ارشد انجمن پزشکی این کشور را به دلیل انتقاد از عملیات عفرین صادر کرده بود. این در حالی است که ۱۳ نفر نیز به اتهام حمایت از این انجمن دستگیر شده‌اند.

ارتش ترکیه از روز ۲۰ ژانویه (۳۰ دی) عملیات خود علیه شبه نظامیان گروه کرد «یگان‌های مدافع خلق» را آغاز کرد. آنکارا هدف از این عملیات را بیرون راندن «یگان‌های مدافع خلق» از منطقه عفرین در شمال غربی سوریه عنوان کرده است.

بیشتر بخوانید:

تانکهای ارتش ترکیه در نزدیکی مرز سوریه
تانکهای ارتش ترکیه در نزدیکی مرز سوریهرویترز
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پشت پرده بازداشت خواننده کرد در ترکیه؛ ساخت فیلمی درباره کشتار ایزدی‌ها

ترکیه؛ با ارتکاب چه اعمالی ممکن است سر از زندان در بیاورید؟

نبرد عفرین؛ «مرزبانان ترکیه به آوارگان سوری شلیک می‌کنند»