انتقاد از وزیر ورزش اسرائیل بدلیل عدم واکنش به شعارهای «ضد عرب» هواداران فوتبال

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
انتقاد از وزیر ورزش اسرائیل بدلیل عدم واکنش به شعارهای «ضد عرب» هواداران فوتبال

انتشار ویدئوی از میری رگو، وزیر فرهنگ و ورزش اسرائیل که در مقابل شعارهای ضد عرب هواداران دو آتشه تیم فوتبال «بیتار اورشلیم (قدس)» واکنشی نشان نمی‌دهد، انتقادهای زیادی را در فضای مجازی بدنبال داشت

این ویديو پیش از بازی تیم بیتار اورشلیم با تیم فوتبال عربی «ابناء سخنین» در تاریخ ۲۲ ژانویه ضبط شده است. در این بازی بیتار اورشلیم با برتری ۴ بر دو برنده بازی شد.

واشنگتن پست پیشتر هواداران تیم بیتار اورشلیم را «نژادپرست ترین هواداران فوتبال» خوانده بود. گزارش های فراوانی از خشونت طرفداران این تیم بارها در رسانه‌ها بازتاب پیدا کرده است.

یک وبسایت خبری مستقل اسرائیل می‌گوید که در پایان این ویدئو هواداران تیم بیتار ورشلیم دور خانم رگو جمع شده و سرودی با نام «روستای شما را خواهم سوزاند» یا «شاید روستای شما بسوزد» خوانده اند و وزیر ورزش اسرائیل بدون اینکه حرفی بزند تنها با لبخندی «رضایت بخش» به آنها واکنش نشان داده است.

پیش تر هم نحوه پوشش این وزیر اسرائیلی در جشنواره کن خبر ساز شده بود. او که عضو حزب لیکود و از نزدیکان بنیامین نتانیاهو هم هست در فرانسه لباسی با تصویر بخش قدیمی بیت المقدس به تن کرده بود که بزعم رسانه های دست راستی اسرائیل وی با این اقدام قصد داشته تاکید کند که بیت المقدس پایتخت ابدی اسرائیل است.