Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

قطر؛ اعتراض کاربران شبکه های اجتماعی به حضور اسرائیل در یک تورنمنت ورزشی

قطر؛ اعتراض کاربران شبکه های اجتماعی به حضور اسرائیل در یک تورنمنت ورزشی
Copyright 
نگارش از Mehrdad Sadeghi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برخی از شهروندان قطر از خانواده ها خواسته اند با ممانعت از حضور فرزندان خود در این مسابقات از مشارکت در روند عادی سازی روابط با اسرائیل خودداری کنند.

آگهی

حضور تیم های اسرائیلی در یک تورنمنت هندبال آموزشگاه های تحصیلی در قطر با واکنش های زیادی در شبکه های اجتماعی مواجه شده است.

برخی از شهروندان این کشور در اعتراض به حضور اسرئیل در این تورنمنت ضمن متهم کردن قطر به تلاش برای عادی سازی روابط با اسرائیل از خانواده ها خواسته اند با ممانعت از حضور فرزندان خود در این مسابقات از مشارکت در این رویکرد سیاسی خودداری کنند.

در برخی از این پیام ها با اشاره به اشغال اراضی فلسطینی توسط اسرائیل حضور تیم های اسرائیلی در این تورنمنت به منزله «به رسمیت شناختن یک اشغالگر» قلمداد شده است.

در شبکه اجتماعی توییتر صفحه ای تحت عنوان «جوانان قطری مخالف عادی سازی هستند» در اعتراض به رویکرد دولتمردان قطری برای عادی سازی روابط با اسرائیل هشتکی با همین مضمون را ترند کرده که حمایت الجزیره، شبکه خبری ماهواره ای و مشهور این کشور را نیز به همراه داشته است.

این کارزار اعتراضی همچنین ستایش یک استاد بلند پایه دانشگاه را در امارات متحده عربی برانگیخته است. این در حالیست که در امارات متحده، کشوری که از ژوئن ۲۰۱۷ روابط خود را با قطر قطع کرده است هر گونه ابراز همبستگی با کشور رقیب به مذاق مقامات ابوظبی خوش نخواهد آمد.

اگر چه نمی توان با قاطعیت گفت که کلیه پیام های اعتراضی در توییتر از داخل قطر منتشر شده اما به هر شکل تصمیم مقامات قطری برای پذیرش تیم های اسرائیلی در ذات خود جنجالی و مناقشه آمیز توصیف شده است.

رقابت های قهرمانی جهان هندبال در سطح آموزشگاهی ، تورنمنتی بین المللی است که هر شش ماه یکبار برگزار می شود و دانش آموزان ۱۵ تا ۱۸ سال حق شرکت در آن را دارند.

در این تورنمت که از روز پنجشنه در دوحه آغاز به کار کرده است، اسرائیل با دو تیم پسران و دختران حضور دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتقاد از وزیر ورزش اسرائیل بدلیل عدم واکنش به شعارهای «ضد عرب» هواداران فوتبال

درخشش جودوکاران اسرائیلی در گرند پری تاشکند

آغاز المپیک با بازی فوتبال جنجالی آرژانتین و مراکش و صدای زیاد بلندگو در هنگام پخش سرود ملی اسرائیل