اپل: صاحبان آیفون می توانند از کاهش سرعت گوشی خود جلوگیری کنند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اپل: صاحبان آیفون می توانند از کاهش سرعت گوشی خود جلوگیری کنند
Copyright  رویترز

شرکت آمریکایی اپل قصد دارد با به روز رسانی نرم افزار آیفون به صاحبان این تلفن های هوشمند امکان دهد از کاهش سرعت گوشی قدیمی خود جلوگیری کنند.

بنا به اعلام کمپانی اپل امکان نصب این به روز رسانی در بهار سال جاری میلادی برای کاربران آیفون فراهم خواهد شد.

به این ترتیب استفاده کنندگان از گوشی های قدیمی آیفون خواهند توانست ضمن اندازه گیری کارایی باتری گوشی گزینه کاهش سرعت آیفون خود را غیر فعال کنند.

شرکت اپل پیش از این در ماه دسامبر تائید کرده بود که با کاهش سرعت گوشی های آیفون قدیمی قصد داشته از خاموشی ناگهانی آنها به دلیل کاهش عمر باتری ها جلوگیری کند. 

این امر انتقاد بسیاری از مصرف کنندگان و نهادهای مدافع حقوق آنها را برانگیخت. آنها شرکت اپل را متهم کرده بودند که با کاهش سرعت آیفون های قدیمی در عمل قصد دارد صاحبان این تلفن های هوشمند را به خرید مدل های جدید گوشی خود وا دارد.

اپل ضمن رد این اتهامات بایت کاهش عمدی سرعت آیفون های قدیمی عذرخواهی کرده بود. این شرکت طی هفته های گذشته علاوه بر اتهامات مطرح شده در مورد کاهش سرعت آیفون های قدیمی با حواشی مربوط به وجود نقیصه های «فروپاشی» و «شبح» در تراشه های رایانه ای نیز روبرو بود. 

اپل به دنبال کشف این نقایص در تراشه های رایانه ای اعلام کرده بود که این دو حفره امنیتی در تمام آیفون ها، آی پدها و رایانه های تولید شده توسط این شرکت وجود دارد.

بیشتر بخوانید:

اپل وجود حفره‌های امنیتی جدید در محصولات خود را تائید کرد

اپل برای کاهش عمدی سرعت آیفون عذر خواهی کرد

اپل کاهش عمدی سرعت آیفون های قدیمی را پذیرفت