Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نام مدل جدید گوشی‌های آیفون چه خواهد بود؟

نام مدل جدید گوشی‌های آیفون چه خواهد بود؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در حالی‌که کمتر از یک‌ماه به زمان رونمایی مدل‌های جدید گوشی آیفون زمان باقیست، همه به دنبال یافتن پاسخ این پرسش هستند که مدل جدید آیفون چه نام خواهد داشت.

آگهی

با نزدیک شدن به ماه سپتامبر، گمانه‌ها در خصوص نام مدل‌های سال ۲۰۱۸ گوشی‌های اپل جدی‌تر شده است. احتمالا شما هم در این مدت بسیار تلاش کرده‌اید بدانید مدل‌های جدید آیفون چه نامی خواهند داشت؟ چه ویژگی‌هایی خواهند داشت و اصلا چقدر با مدل‌های ۲۰۱۷ متفاوت است.

اما زیاد نگران نباشید، چون احتمالا خود اپل هم هنوز نمی‌داند نام مدل‌های جدید را چه بگذارد.

اپل سال ۲۰۱۷ با سبک نامگذاری گوشی‌هایش، خود را حسابی به دردسر انداخت. آنها بعد از مدل کلاسیک نامگذاری ۵ و ۶ و ۷، به یکباره تصمیم گرفتند دو مدل گوشی ۸ و ۱۰ را راهی بازار کنند. ۸ قرار بود همچنان نماد گوشی‌های سبک قدیمی اما در ورژن جدیدتر باشد و ۱۰ یا همان ایکس که با اعداد رومی نوشته می‌شد به عنوان سمبل نسل جدید گوشی‌های این کمپانی معرفی شد.

اما مشکل از همینجا آغاز شد که در مدل‌های جدید اپل قرار است چگونه نامگذاری کند؟ می‌خواهد به صورت کامل ۹ را فراموش کند و مثلا همان ۱۰ را ادامه دهد و به ۱۱ برسد؟ اگر اینطور باشد یک عدد (۹) را از دست داده است. اما اگر مدل جدید ۹ باشد، آیا کسی اقبالی به آن نشان خواهد داد؟ انهم با توجه به اینکه یک عدد پاینتر از مدل یک سال قبل خواهد بود.

اما مدل جدید قرار است چه چیز جدید داشته باشد؟ مثلا گوشی که قرار است ادامه دهنده راه آیفون ایکس باشد، باید عددی در همین قالب داشته باشد. مثلا اگر اپل تصمیم بگیرد مدل جدید این نسل را ۱۱ بگذارد، اصلا چرا از ابتدا مدل ایکس را معرفی کرد؟ شاید ایکس ۲ ایده بدی نباشد. هرچند شایعاتی مبنی بر اینکه مدل جدید ایکس اس نامگذاری خواهد شد هم وجود دارد.

اما هر دوی اینها مشکلات جدی دارند. مثلا ایکس ۲ را باید همان ۱۰ و ۲ خواند. خیلی بی ربط و احمقانه به نظر می‌رسد. انگار که یک کودک پیش دبستانی در تلفظ عدد ۱۲ مشکل دارد و مجبور است بگوید ۱۰ و ۲ . البته که این برای یک بچه که تازه به حرف زدن افتاده بسیار هم جذاب است، اما برای کمپانی عظیمی مانند اپل؟ فکر نمی‌کنیم چندان جالب باشد.

بیشتر بخوانید:

اما بیاید تصور کنیم مدل جدید ایکس اس نامیده شود. یعنی باید این را هم پبذیریم که برخی آن را ۱۰ ایکس بنامند. اما حاضریم با شما شرط ببندیم که خیلی‌ها این گوشی جدید را ex-ess تلفظ می کنند که به زبان انگلیسی معنی excess (اضافه) خواهد داد. یعنی واقعا کمپانی اپل حاضر خواهد بود یکسال خود را مورد تمسخر قرار دهد و مدل جدید موبایلش «آیفون اضافه» نامیده شود؟

اپل البته می‌تواند با اضافه کردن حروف، سبک تازه‌ای در پیش بگیرد. مثلا فرض کنید مدل جدید Ten-A نامیده شود. اما یک راه حل بهتر هم می‌تواند این باشد که کلا اعداد را فراموش کند. مثلا مدل جدید را آیفون ایکس پلاس نامگذاری کند. اما این هم ممکن است سردرگمی پدید بیاورد. چرا که تا امروز همیشه مدل‌های پلاس همزمان با مدل غیر پلاس به بازار آمده اند و تنها تفاوت آن‌ها سایز اسکرین و کیفیت دوربینشان بوده است. آنوقت فرض کنید بعد از یکسال منتظر ماندن، مشتریان تصور کنند که مدل ۲۰۱۸ تنها در دوربین و سایز اسکرین متفاوت است. در نتیجه احتمالا در بازار نتیجه خوبی برای اپل به همراه نخواهد داشت.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

همانطور که می‌بینید اپل می‌تواند از اینهمه احتمالات و نگرانی ها سر گیجه بگیرد، ولی برای اینکه بدانیم نام مدل جدید گوشی‌های اپل چیست، چاره‌ای نداریم جز اینکه کمتر از یک ماه دیگر صبر کنیم تا تیم کوک و یارانش رسما از مدل جدید و ۲۰۱۸ گوشی‌هایشان رونمایی کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اپل به سرقت فناوری‌های کوالکام محکوم شد

اپل: صاحبان آیفون می توانند از کاهش سرعت گوشی خود جلوگیری کنند

چرا نباید تلفن همراه را با خود به توالت ببریم؟