Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

توافق‌ دو کره در سومین دور گفتگوها: رژۀ مشترک تیم هاکی روی یخ زنان

Head of North Korean delegation
Head of North Korean delegation Copyright Yonhap via REUTERS
Copyright Yonhap via REUTERS
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در دومین دور از گفتگوها نیز کرۀ شمالی موافقت کرد تا ارکستر ۱۴۰ نفره‌ای شامل ۸۰ نوازنده و ۶۰ خواننده و رقصنده را برای اجرای برنامه در جریان المپیک زمستانی، به کرۀ جنوبی اعزام کند.

آگهی

نمایندگان کرۀ شمالی و کرۀ جنوبی روز چهارشنبه ۱۷ ژانویه و برای سومین بار در ۱۰ روز گذشته با یکدیگر دیدار کردند. در جریان این دیدار بار دیگر موضوع مشارکت شهروندان کرۀ شمالی در المپیک زمستانی کرۀ جنوبی به بحث گذاشته شد.

در پایان این نشست اعلام شد که ورزشکاران دو کشور در رژۀ مراسم افتتاحیۀ بازی‌های المپیک، در کنار یکدیگر و زیر پرچم «اتحاد دو کره» شرکت خواهند کرد.

دو کشور همسایه همچنین توافق کردند که برای المپیک، تیم واحدی از زنان ورزشکار دو کره را برای رقابتهای هاکی روی یخ تشکیل بدهند.

پیونگ یانگ یک تیم تشویق‌کننده شامل ۲۳۰ نفر را نیز برای شرکت در المپیک زمستانی «پیونگ‌چانگ» خواهد فرستاد.

کرۀ شمالی پیش‌تر اعلام کرده بود که قصد دارد علاوه بر ورزشکاران و اعضای ارکستر نوازندگان، هیات بزرگی از نمایندگان را نیز برای شرکت در المپیک به کرۀ جنوبی بفرستد؛ بر این اساس این کشور در جریان گفتگوهای روز چهارشنبه موافقت کرد تا ۵۵۰ نماینده برای این بازیها به کرۀ جنوبی بفرستد.

بیشتر بخوانید: از سرگیری مذاکرات دو کره؛ ورزشکاران پیونگ‌یانگ در المپیک پیونگ‌چانگ شرکت می‌کنند 

ریاست هیات کرۀ شمالی را جون جونگ سو، معاون کمیتۀ «اتحاد صلح آمیز سرزمین مادری» و ریاست هیات کرۀ جنوبی را چون هائه سونگ، معاون وزیر اتحاد این کشور برعهده داشت. این گفتگوها بار دیگر در «خانۀ صلح» در بخش جنوبی روستای مرزی در منطقه حائل میان دو کشور برگزار شد.

پیش از این دوشنبه ۱۵ ژانویه و در دومین دور از گفتگوها نیز کرۀ شمالی موافقت کرده بود تا ارکستر ۱۴۰ نفره‌ای شامل ۸۰ نوازنده و ۶۰ خواننده و رقصنده برای اجرای برنامه در جریان المپیک زمستانی، به کرۀ جنوبی اعزام کند.

بیشتر بخوانید: نشست کانادا؛ توافق ۲۰ کشور برای اعمال تحریم‌های بیشتر علیه کرۀ شمالی

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موانع مالی بر سر راه تیم اینلاین هاکی زنان در آستانه رقابت‌های آسیایی

مسابقات هاکی زیر آب در انگلستان

المپیک زمستانی ۲۰۱۸؛ اولین بازی دوستانه تیم مشترک هاکی روی یخ زنان دو کره