Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

المپیک زمستانی ۲۰۱۸؛ اولین بازی دوستانه تیم مشترک هاکی روی یخ زنان دو کره

المپیک زمستانی ۲۰۱۸؛ اولین بازی دوستانه تیم مشترک هاکی روی یخ زنان دو کره
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بهبود روابط دو کره یکی از اهداف تشکیل تیم مشترک هاکی روی یخ زنان است. طی ماه گذشته پس از یک دوره مذاکرات میان پیونگ یانگ و سئول برای شرکت ورزشکاران و هیات کره شمالی در مسابقات المپیک پیونگ چانگ، دو کشور برای تشکیل این تیم به توافق رسیدند.

آگهی

اولین بازی دوستانه تیم مشترک هاکی روی یخ زنان دو کره، در چارچوب آمادگی این تیم برای المپیک زمستانی پیونک چانگ کره جنوبی روز یکشنبه چهارم فوریه در میان تشویق‌های تماشاگران برگزار شد.

در این بازی تدارکاتی که میان تیم مشترک دو کره و سوئد برگزار شد، تماشاگران با در دست داشتن پرچم‌های با نقشه متحد شبه جزیره کره فریاد می‌زدند: «ما یکی هستیم.»

بازیکنان کره شمالی و کره جنوبی که تنها یک هفته تمرین مشترک داشتند، در مقابل سوئد بازی را ۳ بر یک واگذار کردند.

بهبود روابط دو کره یکی از اهداف تشکیل تیم مشترک هاکی روی یخ زنان است. طی ماه گذشته پس از یک دوره مذاکرات میان پیونگ یانگ و سئول برای شرکت ورزشکاران و هیات بازدید‌کننده کره شمالی در مسابقات المپیک پیونگ چانگ، دو کشور برای تشکیل این تیم به توافق رسیدند.

بیشتر بخوانید: توافق‌ دو کره در سومین دور گفتگوها: تیم مشترک هاکی روی یخ زنان

با وجود استقبال دولت کره جنوبی بسیاری از حامیان صلح میان دو کشور از این موضوع، ورود هیات‌های همراه و ورزشکاران کره شمالی به این کشور، واکنش‌های مخالفان کره شمالی را نیز در پی داشت.

از سوی دیگر  منتقدان تشکیل این تیم مشترک می‌گویند که اضافه کردن بازیکنان کره شمالی به تیم‌ هاکی زنان، فرصت بازی کردن در المپیک را از بازیکنان کره جنوبی می‌گیرد.

دوزاده بازیکن کره شمالی به جمع تیم ۲۳ نفره کره جنوبی پیوسته‌اند و قرار است که در هر بازی دست‌کم از سه بازیکن «شمالی» در ترکیب تیم جنوب استفاده شود.

 با نزدیک شدن مسابقات المپیک زمستانی در تاریخ نهم فوریه، پیونگ‌یانگ ورزشکارانی را در رشته‌های اسکیت نمایشی، اسکیت سرعت مسیر کوتاه و اسکی در پیست نیز برای شرکت در این مسابقات به کره جنوبی فرستاد.

ورود ورزشکاران کره شمالی برای شرکت در مسابقات المپیک زمستانی به دهکده المپیک

در روزهای آغازین سال ۲۰۱۸، رهبر کره شمالی در پیام سال نو نسبت به حضور هیات ورزشی و بازدیدکننده کشورش در المپیک زمستانی پیونگ چانگ ابراز تمایل کرده بود.

**بیشتر بخوانید: **

 با استقبال کره جنوبی از این موضوع، خط تلفن میان دو کشور که از در فوریه ۲۰۱۶ در پاسخ به بسته شدن مرز شهر صنعتی کائسونگ که توسط دو کره اداره می‌شد، قطع شده بود دوباره برقرار شد و پس از آن سه جلسه مذاکره برای حضور ورزشکاران و هیات بازدیدکننده کره شمالی در المپیک پیونگ چانگ میان مقامات دو کشور برگزار شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک هوادار در جریان مسابقه خال سرطانی مربی‌ تیم هاکی روی یخ را تشخیص داد و جایزه گرفت

خواننده محبوب کیم جونگ اون اعدام نشده و در کره جنوبی برنامه اجرا خواهد کرد

توافق‌ دو کره در سومین دور گفتگوها: رژۀ مشترک تیم هاکی روی یخ زنان