یک هوادار در جریان مسابقه خال سرطانی مربی‌ تیم هاکی روی یخ را تشخیص داد و جایزه گرفت

دیدار برایان همیلتون با دانشجوی پزشکی
دیدار برایان همیلتون با دانشجوی پزشکی   -  Copyright  Ted S. Warren/Copyright 2022 The Associated Press. All rights reserved.
نگارش از یورونیوزفارسی

یک هوادرا هاکی روی یخ و دانشجوی پزشکی پس از تشخیص خال سرطانی یکی از کارکنان باشگاه ونکوور کاناکس تبدیل به قهرمان شد و بورسیه ده هزار دلاری پزشکی دریافت کرد.

یک طرفدار هاکی روی یخ با «تشخیص خال سرطانی یکی از مربیان باشگاه هاکی روی یخ ونکوور کاناکس» ده هزار دلار بورسیه پزشکی دریافت کرد.

در ماه اکتبر زمانی که نادیا پوپوویچی از جایگاه تماشاگران بازی تیم محبوبش «کاناکس» را مشاهده می کرد متوجه خال روی گردن برایان همیلتون، یکی از کمک مربیان باشگاه شد.

در این بازی کاناکس در مقابل «سیاتل کراکن» در چارچوب رقابت های لیگ ملی هاکی روی یخ،‌NHL، قرارگرفته بود.

خانم پوپوویچی پس از مشاهده این خال، روی تلفن همراه خود پیامی نوشت و با نزدیک شدن به جایگاه مربیان و از پشت شیشه های پلکسی به برایان همیلتون هشدار داد.

Ted S. Warren/Copyright 2022 The Associated Press. All rights reserved.
نادیا پوپوویچیTed S. Warren/Copyright 2022 The Associated Press. All rights reserved.

برایان همیلتون می گوید در آن زمان ابتدا از این پیام «جا خورد» اما فردای آنروز خال را به پزشک متخصص نشان داده و بلافاصله مشخص شد که این خال سرطانی است و باید برداشته شود.

آقای همیلتون با توصیف این زن به یک «قهرمان» می گوید نادیا پوپوویچی، دانشجوی پزشکی، جان او را نجات داده است.

پس از برداشتن خال، این کارمند باشگاه ونکوور کاناکس سعی می کند به هر قیمتی پوپوویچی را پیدا کند.

به همین خاطر باشگاه در صفحه های اجتماعی اینترنتی از هواداران می خواهد تا در صورت شناخت این زن نام او را منتشرکنند که نهایتا اول ژانویه در بازی برگشت بین «سیاتل کراکن وونکوور کاناکس» این دانشجوی پزشکی حاضر و از او همچون یک قهرمان تجلیل می‌شود. نادیا پوپوویچی حالا با دریافت بورس می‌تواند با خیالی آسوده‌تر و اعتماد به نفس بیشتر رشته پزشکی را ادامه دهد.

مطالب مرتبط