کره شمالی: ترامپ مانند یک سگ هار پارس می کند

کره شمالی: ترامپ مانند یک سگ هار پارس می کند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

روزنامه رسمی حزب کارگران کره شمالی روز سه شنبه در واکنش به تهدید اخیر رئیس جمهوری آمریکا سخنان دونالد ترامپ را «گزافه گویی»، «هذیان گویی یک دیوانه» و «پارس یک سگ هار» توصیف کرد.

آگهی

کره شمالی تهدید رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر در اختیار داشتن «دکمه هسته ای بزرگتر» از کیم جونگ اون را «پارس یک سگ هار» توصیف کرد.

رهبر کره شمالی در پیام خود به مناسبت سال جدید میلادی هشدار داده بود که دکمه ای ویژه استفاده از سلاح هسته ای بر روی میز کار خود دارد. این در حالی است که کیم جونگ اون همزمان ضمن اعلام بررسی شرکت ورزشکاران کشورش در بازی های المپیک زمستانی در کره جنوبی از گفتگو با سئول استقبال کرد.

در مقابل دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده در پاسخ به رهبر کره شمالی در صفحه توئیترش از در اختیار داشتن «دکمه هسته ای قویتر و بزرگتر» از آنچه کیم جونگ اون به آن دسترسی دارد، سخن گفت.

روزنامه رسمی حزب کارگران کره شمالی روز سه شنبه در واکنش به این تهدید رئیس جمهوری آمریکا سخنان دونالد ترامپ را «گزافه گویی»، «هذیان گویی یک دیوانه» و «پارس یک سگ هار» توصیف کرد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

روزنامه رودونگ سینمون در ادامه اظهارات دونالد ترامپ را «بازتاب دهنده وضعیت روحی مایوس کننده یک فرد شکست خورده» ارزیابی کرده و افزوده است: «دونالد ترامپ از مشکلات شخصیتی مرتبط با غیظ و اسکیزوفرنی رنج می برد.»

پیونگ یانگ در حالی به تندی به تهدید اخیر دونالد ترامپ واکنش نشان می دهد که پس از سخنان رهبر کره شمالی روابط دو کره بهبود یافت. مقامات دو کشور هفته گذشته برای اولین بار طی دو سال گذشته به طور رسمی با یکدیگر مذاکره کردند.

در جریان این گفتگوها دو طرف بر سر شرکت کره شمالی در بازی های المپیک زمستانی پیونگ چانگ به توافق رسیدند.

بیشتر بخوانید:

از سرگیری مذاکرات دو کره؛ ورزشکاران پیونگ‌یانگ در المپیک پیونگ‌چانگ شرکت می‌کنند

ترامپ خطاب به رهبر کره شمالی: دکمه هسته ای من بزرگتر و قوی‌تر است

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

منظور دونالد ترامپ از «وقوع یک رویداد مهم» چیست؟

جاسوس کره شمالی؛ از خودکشی با سیانور پس از انفجار هواپیما تا عفو

آیا ترامپ به دکمه هسته ای دسترسی دارد؟