Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

ترکیه به اتباع این کشور در مورد سفر به آمریکا هشدار داد

ترکیه به اتباع این کشور در مورد سفر به آمریکا هشدار داد
Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

توصیه وزارت خارجه ترکیه به شهروندان این کشور پس از هشدار وزارت خارجه ایالات متحده به اتباع آمریکایی در مورد سفر به ترکیه مطرح می شود.

آگهی

وزارت خارجه ترکیه روز جمعه ضمن هشدار به اتباع این کشور برای سفر به آمریکا از آنها خواست در صورت سفر به ایالات متحده اقدامات احتیاطی را فراموش نکنند. آنکارا دلیل این توصیه را «بازداشت های خودسرانه» در آمریکا عنوان کرده است.

توصیه وزارت خارجه ترکیه به شهروندان این کشور پس از هشدار وزارت خارجه ایالات متحده به اتباع آمریکایی در مورد سفر به ترکیه مطرح می شود. وزارت خارجه آمریکا دلیل هشدار خود به شهروندان این کشور را «تروریسم و دستگیری های خودسرانه» در ترکیه عنوان کرده بود.

روابط واشنگتن و آنکارا طی ماههای گذشته به دلیل اختلاف بر سر بازداشت و محکومیت محمد هاکان آتیلا، بانکدار اهل ترکیه در آمریکا رو به تیرگی گذاشته است. ترکیه محاکمه این بانکدار را براساس شواهد ارائه شده توسط هواداران فتح الله گولن، از مخالفان رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه می داند.

دولت ترکیه فتح الله گولن و شبکه طرفداران او را مسئول کودتای نافرجام سال ۲۰۱۶ میلادی در این کشور معرفی می کند. در مقابل فتح الله گولن که در آمریکا به سر می برد هرگونه دخالت در کودتای نافرجام ترکیه را رد کرده است. 

بیشتر بخوانید:

از تمدید وضعیت اضطراری در ترکیه تا کنایه آنکارا به واشنگتن

ترکیه اموال رضا ضراب را توقیف می کند

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از تمدید وضعیت اضطراری در ترکیه تا کنایه آنکارا به واشنگتن

واکنش تند اردوغان به پرسشی در مورد ارسال سلاح برای داعش

تعلیق محاکمه ضراب و «وعده» زنجانی برای تسویه بدهی