واکنش تند اردوغان به پرسشی در مورد ارسال سلاح برای داعش

رئیس جمهوری ترکیه
رئیس جمهوری ترکیه   -  Copyright  رویترز
نگارش از Euronews

پرسش مطرح شده توسط خبرنگار شبکه دو تلویزیون فرانسه به افشای اعزام کامیون های سرویس اطلاعاتی ترکیه به سوریه که گمان می رود حامل سلاح برای داعش بودند اشاره داشت.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه روز جمعه در نشستی خبری با همتای فرانسوی اش از پرسش یکی از خبرنگاران کشور میزبان برآشفته شد.

خبرنگار شبکه دو تلویزیون فرانسه پس از دیدار رجب طیب اردوغان با امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه از او سوالی در مورد ارسال سلاح در سال ۲۰۱۴ میلادی برای داعش در سوریه توسط سرویس اطلاعاتی ترکیه پرسید.

رئیس جمهوری ترکیه در پاسخ به پرسش این خبرنگار فرانسوی گفت: «تو با کلمات فتو [نامی که دولت ترکیه با آن از جنبش فتح الله گولن یاد می کند] صحبت می کنی نه مثل یک خبرنگار!»

رجب طیب اردوغان افزود: «کسانی که چنین عملیاتی را انجام دادند مامور فتو بودند و اکنون در زندان هستند. [...] از من چنین سوالی می پرسید اما چرا از ایالات متحده که چهار هزار کامیون حامل سلاح به سوریه فرستاد این سوال را نمی پرسید؟»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پرسش مطرح شده توسط این خبرنگار به افشای اعزام کامیون های سرویس اطلاعاتی ترکیه که گمان می رود حامل سلاح برای داعش بودند اشاره داشت. دولت ترکیه در سال ۲۰۱۵ که برای اولین بار گزارش ارسال سلاح از ترکیه به سوریه پخش شد آن را «دسیسه» فتح الله گولن و هواداران او دانسته بود.

خبرنگاری که این سوال را از رئیس جمهوری ترکیه پرسید برای برنامه تلویزیونی «فرستاده ویژه» شبکه دو تلویزیون فرانسه که گزارشهای تحقیقی پخش می کند، کار می کند.

بیشتر بخوانید:

ماکرون: تحولات ترکیه مانع پیشرفت مذاکرات الحاق به اتحادیه اروپا است

مطالب مرتبط