Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تغییرات جدید در فیسبوک؛ خانواده و دوستان به هم نزدیک‌تر می‌شوند

Facebook
Facebook
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مارک زاکربرگ از اعمال تغییرات جدیدی در الگوریتم فیسبوک در سال جاری میلادی خبر داد که سبب نزدیکی بیشتر افراد به هم می‌شود.

آگهی

شبکه اجتماعی فیسبوک اعلام کرده است که قصد دارد تا با تغییر دادن الگوریتم خود، مطالب ارسال شده از سوی اعضای خانواده و دوستان کاربران را مقدم بر مطالب مربوط به رسانه‌های خبری و تبلیغات تجاری قرار دهد.

مارک زاکربرگ مدیر اجرایی فیسبوک در صفحه شخصی خود نوشت: «ما فیسبوک را ساختیم تا به مردم کمک کنیم با هم در ارتباط باشند و به هم نزدیکتر شوند چرا که تحقیقات نشان می‌دهد قوی شدن روابط (فامیلی و دوستی) باعث تندرستی و شادی می‌شود. اما اخیرا ما از جامعه‌مان این بازخورد را دریافت کردیم که افزایش پست‌های خبری و تجاری سبب کاهش ارتباطات با دیگران می‌شود.»

وی در ادامه نوشت: «براساس نتایج تحقیقات دانشگاهی که (در زمینه اثرات روابط انسانی و افزایش تندرستی و شادی) انجام دادیم، تصمیم گرفتیم که تغییراتی را اعمال کنیم. گرچه این تغییرات سبب می‌شود که افراد زمان کمتری را در فیسبوک صرف کنند، اما انتظار داریم که زمانی که افراد در فیسبوک سپری کنند ارزشمندتر باشد.»

گروهی از کارشناسان می‌گویند نگرش زاکربرگ نسبت به تکنولوژی تغییر چشمگیری کرده است. برخی دلیل این دگرگونی در نگرش بنیانگذار فیسبوک را نتیجه زندگی خانوادگی و تولد دخترانش مکس و آگوست می‌دانند.

گرچه در گذشته وی بیشتر بر روی این مساله تاکید داشت که فیسبوک را به سمت پیشرفت‎های تکنیکی سوق دهد، اما به نظر می‌رسد که اکنون وی ارزش‌های انسانی را جدی‌تر گرفته است. 

 از سوی دیگر با اعمال این تغییرات در الگوریتم فیسبوک، شرکت‌هایی که از طریق فیسبوک اقدام به تبلیغ و فروش محصولات و خدمات خود می‌کردند، بخصوص شرکت‌های نوپا و کوچک ممکن است متحمل ضرر شوند.

فیسبوک بالاترین میزان کاربران را در میان شبکه‌های اجتماعی دارد. بیش از دومیلیارد نفر یعنی بیش از یک چهارم جمعیت جهان ماهانه از این شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بعد از مرگ برای حساب فیسبوکتان چه اتفاقی می‌افتد؟

واکنش فیسبوک به انتقادات معاون سابقش:‌ متوجه افزایش مسئولیت هایمان هستیم

فیسبوک ماهانه دو میلیارد کاربر فعال دارد