Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

بعد از مرگ برای حساب فیسبوکتان چه اتفاقی می‌افتد؟

فیسبوک
فیسبوک Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شبکه‌های بزرگ اجتماعی برای تعیین تکلیف حساب افراد درگذشته چه قوانینی وضع کرده‌اند؟

آگهی

بر طبق آمار موسسه میراث دیجیتال در سال ۲۰۱۷، تنها ۱۳ درصد مردم برای آینده حساب‌هایشان در شبکه‌های اجتماعی بعد از مرگ برنامه‌ریزی کرده‌اند.

جیمز نوریس، رئیس این موسسه می‌گوید: «شبکه‌های بزرگ اجتماعی اکنون نیاز این را دریافته‌اند که به یک سیاست مشخص درباره پایان زندگی‌ کاربرانشان احتیاج دارند.»

او در ادامه می‌گوید: «یکی از مشکلات اصلی در برنامه‌ریزی برای مرگ دیجیتالی‌تان تعدد وجود حساب‌های متفاوت در سایت‌های متفاوت است چرا که یک روش واحد برای همه موجود نیست؛ هر شبکه اجتماعی با دیگری تفاوت‌هایی دارد و هر کدام راه خاص خودش را می‌طلبد.»

در زیر شماری از قوانین مربوط به مرگ کاربران در وبسایت‌های بزرگ می‌آید:

فیسبوک

کاربران فیسبوک می‌توانند به فردی اجازه دسترسی دهند تا در صورت مرگشان او بتواند به سایت وارد شود. این فرد می‌تواند حساب را نگه دارد یا آن را پاک کند. اگر مشخصات وارث توسط کاربر اصلی ثبت نشده بود، فیسبوک در صورت پی بردن به مرگ کاربرش حساب او را به بخش درگذشتگان منتقل می‌کند. 

در این صورت دیگر کسی نمی‌تواند وارد حساب کاربری شود اما برای بینندگان در دسترس می‌ماند تا به گفته فیسبوک مکانی باشد برای «دور هم جمع شدن‌ها و به اشتراک گذاشتن خاطره‌ها».

توییتر

برای پاک کردن حساب فرد درگذشته، یا باید فردی از طرف او مجوز داشته بشد یا باید اعضای نزدیک خانواده او درخواست بدهند تا حساب غیرفعال شود.

به گفته توییتر، برای این کار نیاز خواهد بود به اطلاعاتی در مورد نحوه مرگ، یک نسخه کپی از کارت شناسایی فرد و یک نسخه گواهی فوت.

به تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

گوگل

مثل فیسبوک، گوگل به کاربر اجازه می‌دهد فردی را برای انجام کارهای بعد از مرگش تعیین کند. این فرد، که اصطلاحا «مدیر حساب غیرفعال» نامیده می‌شود، می‌تواند بعدا به داده‌های حساب دسترسی داشته باشد و در صورت تمایل حساب را پاک کند. اگر چنین کسی منصوب نشده بود، اعضای نزدیک خانواده می‌توانند درخواست کنند تا حساب پاک شود.

هرچند همانطور که گوگل متذکر شده، هر تصمیمی برای فرد درگذشته تنها پس از بررسی دقیق اجرایی خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تغییرات جدید در فیسبوک؛ خانواده و دوستان به هم نزدیک‌تر می‌شوند

علت مرگ متیو پری بازیگر سریال «فرندز» اعلام شد

هنری کیسینجر، یکی از تاثیرگذارترین چهره‌‌های دیپلماسی آمریکا و متحد نزدیک شاه ایران درگذشت