Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

واکنش فیسبوک به انتقادات معاون سابقش:‌ متوجه افزایش مسئولیت هایمان هستیم

 واکنش فیسبوک به انتقادات معاون سابقش:‌ متوجه افزایش مسئولیت هایمان هستیم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

واکنش فیسبوک به انتقادات: ما رشد کرده ایم و متوجه هستیم که مسئولیت هایمان نیز افزایش یافته است.

آگهی

فیسبوک روز سه شنبه در اقدامی غیر معمول به انتقادهای چاماس پالیهاپیتیا معاون سابق فیسبوک که به انتقاد از این رسانه پرداخته بود، پاسخ داد. 

فیسبوک گفته است: «هنگامی که چاماس در فیسبوک بود ما روی تولید تجربه های جدید شبکه های اجتماعی و گسترش فیسبوک در اقصی نقاط جهان کار می گردیم. از آن زمان فیسبوک شرکت بسیار متفاوتی شده است. ما رشد کرده ایم و متوجه هستیم که مسئولیت هایمان نیز افزایش یافته است.»

چاماس پالیهاپیتیا Chamath Palihapitiya معاون سابق فیسبوک می گوید که رسانه های اجتماعی مانند فیسبوک باعث از هم گسیختگی جامعه می شوند.

وی از مشارکتش در ساخت ابزارهایی که باعث تخریب و از هم گسختگی بافت اجتماعی می شوند ابزار تاسف کرده است و با این سخنان به مجموعه در حال رشد منقتدان غول های شبکه های اجتماعی پیوسته است.

فیسبوک در پاسخ به وی افزوده است که چاماس پالیهاپیتیا بیشتر از ۶ سال است که در فیسبوک کار نمی کند. فیسبوک افزوده است: «ما نقش مان را بسیار جدی می دانیم و سخت کار می کنیم که ابزارهایمان را بهبود دهیم.»

بیانیه فیسبوک می گوید: «ما کارها و تحقیقات بسیاری با متخصصان خارج از فیسبوک و دانشگاهیان انجام داده ایم برای فهم تاثیر خدماتمان روی سلامت کاربران و از این مطالعات برای توسعه محصولاتمان استفاده می کنیم. ما آنچنان که مارک زاکربرگ گفته است در پی کاهش سودآوری مان هستیم تا از اینکه سرمایه گذاریهایمان درست انجام شده اطمینان حاصل کنیم.»

علی‌رغم این ادعاهای فیسبوک، استراتژی تجاری فیسبوک در حال پیشروی بیشتر است. فیسبوک هفته گذشته پیغام رسان مخصوص کودکان را راه اندازی کرد. اولین اپلیکیشن برای کودکان زیر ۱۳ سال. گروهی که بطور رسمی اجازه استفاده از فیسبوک را ندارند.

راه اندازی این اپلیکیشن کودکان با استقبال محتاطانه سازمانهایی مواجه شده است که هدفشان محافظت از کودکان در محیط آنلاین هستند.

چاماس پالیهاپیتیا معاون سابق فیسبوک که این شبکه را در سال ۲۰۱۱ ترک کرده است در ادامه انتقاداتش از فیسبوک و شبکه های اجتماعی مشابه گفته است: «چرخه های کوتاه مدت و تحریک آمیزی که شبکه های اجتماعی ایجاد می کنند بافت اجتماعی و شیوه ای که جامعه کار می کند را تخریب می کنند. نه گفتگوی مدنی و نه همکاری، هیچکدام صورت نمی گیرد و مجموعه ای از اطلاعات غلط و غیرواقعی تولید می شود.»

این اظهارت که از سوی وی در ماه نوامبر در مدرسه بازرگانی دانشگاه استنفورد بیان شده است، روز دوشنبه توسط وبسایت تکنولوژی Verge منتشر شده است.

او همچنین افزوده است که موضوع درباره تبلیغات روس ها در شبکه های اجتماعی نیست بلکه موضوع یک مشکل جهانی است. این شبکه ها باعث فرسایش و تخریب بنیادهایی می شوند که رفتار مردم و روابط آنها با یکدیگر بر اساس آنها بنا شده است.

معاون سابق فیسبوک گفته است که او امیدوار است بتواند با پولی که از طریق فیسبوک بدست آورده است، اقدام خوبی برای جهان انجام دهد.

او خطاب به مخاطبانش در دانشگاه استنفورد گفت که به جستجوی روح و روانشان بپردازند و روابطشان را با این شبکه ها تعیین کنند. او گفت که شما به رفتارهایتان آگاه نیستند چرا که برنامه‌ریزی شده اید. این موضوع غیر‌عمدی نیست با این حال می توانید تصمیم بگیرد تا چه اندازه می توانید آنرا کنار بگذارید و چه مقدار از استقلال فکریتان را بدست بگیرد.

سخنان معاون سابق فیسبوک یک روز بعد از آن منتشر می شود که شان پارکر رئیس پیشین فیسبوک، این رسانه را متهم کرده بود که با ساختن سیستم تعیین «اعتبار اجتماعی فیدبک ها» از نقاط آسیب پذیر در روانشناسی انسان ها بهره بردار می کند. او گفته است:‌ «فقط خدا می داند که شبکه های اجتماعی با مغز کودکانمان چه می کنند.»

به نوشته گاردین پایه گذاران فیسبوک آگاه بودند که ابزاری اعتیاد آور می سازند که از آسیب پذیری روانشناختی انسانها بهره‌برداری می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افشاگری مدیران سابق «فیسبوک»؛ از انتخابات آمریکا تا عدم رعایت حق کاربران

پرونده انتشار ویدئوی رابطه جنسی نوجوانان ۱۵ ساله در دانمارک هزار متهم دارد

تغییرات جدید در فیسبوک؛ خانواده و دوستان به هم نزدیک‌تر می‌شوند