پرونده انتشار ویدئوی رابطه جنسی نوجوانان ۱۵ ساله در دانمارک هزار متهم دارد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پرونده انتشار ویدئوی رابطه جنسی نوجوانان ۱۵ ساله در دانمارک هزار متهم دارد

بیش از هزار نفر در دانمارک به دلیل انتشار دو ویدئو از رابطه جنسی دو نوجوان ۱۵ ساله در شبکه اجتماعی فیسبوک تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند.

به گفته مقامات دانمارکی هر چند سن قانونی برای برقراری رابطه جنسی در این کشور ۱۵ سال است اما انتشار این ویدئوها می تواند «پورنوگرافی کودکان» محسوب شود. حدود ۸۰۰ نوجوان پسر و ۲۰۰ نوجوان دختر این ویدئوها را به اشتراک گذاشته بودند.

شرکت فیسبوک پس از انتشار این دو ویدئو طی ماههای گذشته مقامات ایالات متحده را در جریان آن قرار داده بود. مقامات آمریکایی نیز از طریق پلیس بین الملل (اینترپل) پلیس دانمارک را در جریان قرار دادند.

بنا به اعلام پلیس دانمارک اغلب نوجوانان و جوانانی که تحت تعقیب قضایی قرار گرفته اند این دو ویدئو را تنها چند بار به اشتراک گذاشتند. با این حال تعدادی از آنها نیز این ویدئوها را گاه بیش از صد بار در فیسبوک به اشتراک گذاشتند.

اکثر افرادی که تحت تعقیب قضایی قرار گرفته اند ۱۵ تا ۲۰ ساله هستند. به گفته مقامات دانمارک این دو ویدئو در فاصله بین سال ۲۰۱۵ میلادی تا پائیز سال ۲۰۱۷ در شبکه اجتماعی فیسبوک به اشتراک گذاشته بود. 

انتشار تصاویری با جنبه جنسی از افراد زیر ۱۸ سال در دانمارک «پورنوگرافی کودکان» محسوب می شود و می تواند به محکومیت پخش کننده تصاویر به حداکثر شش سال زندان منجر شود. با این حال اکثر متهمان این پرونده احتمالا تنها به پرداخت جریمه نقدی و یا زندان تعلیقی کوتاه مدت محکوم خواهند شد. 

بیشتر بخوانید:

تغییرات جدید در فیسبوک؛ خانواده و دوستان به هم نزدیک‌تر می‌شوند