Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تکلیفی که معلم به دانش‌آموزان داد: سه دلیل خوب برای بردگی بنویسید

Sixth grade teacher
Sixth grade teacher Copyright Rebecca Amber
Copyright Rebecca Amber
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جروم ۹ ساله در پاسخ به این سوال نوشت: «هیچ دلیل خوبی برای برده‌داری وجود ندارد و به همین دلیل به این سوال پاسخی نمی‌دهم.»

آگهی

یک معلم در شهر میلووکه واقع در ایالت ویسکانسن آمریکا از دانش‌آموزان خود خواسته است که به عنوان تکلیف مدرسه «سه دلیل خوب برای بردگی» بنویسند. این کار او باعث خشم بسیاری و تماس دست‌کم یکی از والدین با دفتر مدرسه شده است.

در واقع موضوع این تکلیف درسی این بوده است که «سه دلیل "خوب" و سه دلیل بد برای بردگی بنویسید». همچنین مشخص نیست که چرا این معلم کلمه «خوب» را داخل گیومه گذاشته است.

مادر جروم، یکی از شاگردان سیاه پوست این کلاس، عکسی از این تکلیف درسی را در صفحۀ خود در فیسبوک منتشر کرد و به این ترتیب این عکس توسط هزاران نفر به اشتراک گذاشته شد و پیام‌هایی در زیر آن درج گردید.

در واکنش، مسئولان این مدرسه در بیانیه‌ای که از رسانه‌های محلی منتشر شد اعلام کردند: «ما درک می‌کنیم که کلماتی که برای این تکلیف درسی استفاده شده، بدون توجه به حساسیتها انتخاب شده‌اند و کمی تهاجمی هستند. هدف از این تکلیف درسی به هیچ وجه این نبوده است که دانش‌آموزان استدلال کنند که بردگی قابل قبول است. این مفهومی خلاف ارزش‌ها و باورهای عمیق ما دربارۀ برابری و ارزش یکسان مردم از تمام نژادها است.»

جروم ۹ ساله در پاسخ به این سوال معلم نوشت: «هیچ دلیل خوبی برای بردگی وجود ندارد و به همین دلیل به این سوال پاسخی نمی‌دهم.» او درباره سه دلیل بد نیز نوشت: «برده داری بد است زیرا بردگان را می‌زنند، اعضای خانواده آنها را از یکدیگر جدا می‌کنند و آنها را مجبور می‌کنند که کار دیگران را انجام دهند.» او در پایان این تکلیف درسی نیز نوشت: «من افتخار می‌کنم که سیاهپوست هستم زیرا ما انسان‌هایی قوی و شجاع هستیم.»

مادر جروم با مسئولان این مدرسه گفتگو کرده و از آنها پنج درخواست داشته است: عذرخواهی کلامی معلم از فرزند او و دیگر دانش‌آموزان در کلاس، عذرخوهی رسمی از والدین و ارسال نامه‌ای در این باره برای آنها، حذف این تکلیف درسی از برنامه کاری دانش‌آموزان و عدم تکرار آن در آینده، گفتگوی معلمان با والدین دانش‌آموزان در موضوعاتی که حساس به نظر می‌رسند و درنهایت آموزش ارزش‌های فرهنگی به کادر مدرسه و واگذاری وظیفه به آنها پس از کسب شایستگی‌های لازم.

گفته می‌شود عذرخواهی کلامی از دانش‌آموزان و عذرخواهی رسمی از والدین انجام شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پرونده انتشار ویدئوی رابطه جنسی نوجوانان ۱۵ ساله در دانمارک هزار متهم دارد

عذرخواهی شرکت پپسی در پی اعتراض طرفداران جنبش «زندگی سیاهان مهم است»

«سیزدهمین»؛ حبس همگانی و بردگی قانونی سیاهپوستان در آمریکا ادامه دارد