زندگینامه نویس نخست وزیر ژاپن به تجاوز جنسی متهم شد

زندگینامه نویس نخست وزیر ژاپن به تجاوز جنسی متهم شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شیوری ایتو، خبرنگار مستقل بر این باور است که نورییوکی یاماگوشی، زندگینامه نویس نخست وزیر ژاپن او را حدود دو سال پیش ضمن انتقال به یک هتل مورد تجاوز جنسی قرار داده است.

آگهی

یک خبرنگار ۲۸ ساله در ژاپن می گوید در سال ۲۰۱۵ میلادی از سوی یکی از نزدیکان شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است.

شیوری ایتو، خبرنگار مستقل بر این باور است که نورییوکی یاماگوشی، زندگینامه نویس نخست وزیر ژاپن حدود دو سال پیش با استفاده از مواد مخدر او را در جریان صرف شام از حالت عادی خارج کرده و سپس با انتقال او به یک هتل مورد تجاوز جنسی قرار داده است.

شیوری ایتو در سال ۲۰۱۵ کارآموز خبرگزاری رویترز در توکیو بود. او در گفتگو با روزنامه فرانسوی فیگارو از دیدارش با نورییوکی یاماگوشی در رستوران برای صرف شام سخن گفته است. نورییوکی یاماگوشی در آن زمان مسئول دفتر شبکه تلویزیونی «تی بی اس» در واشنگتن بود.

بنا به ادعای شیوری ایتو قرار ملاقات با زندگینامه نویس نخست وزیر ژاپن در راستای درخواست کار این خبرنگار در دفتر تحریریه نورییوکی یاماگوشی تنظیم شده بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

شیوری ایتو می افزاید که با گذشت یک ساعت از آغاز این قرار ملاقات او احساس پریشان حالی کرده است و پس از مراجعه به سرویس بهداشتی رستوران در آنجا از هوش رفته است. به گفته این خبرنگار وی هنگامی به هوش آمده که نورییوکی یاماگوشی در اتاق یک هتل حال تجاوز جنسی به او بوده است. وی می گوید پس از آنکه به هوش آمده خود را کاملا برهنه یافته و به دستشویی هتل پناه برده است.

شیوری ایتو بر این باور است که نورییوکی یاماگوشی با خوراندن مواد مخدر به او باعث بیهوشی او در آن ساعات شده بود.

اتهامات این خبرنگار علیه یکی از نزدیکان نخست وزیر ژاپن در حالی مطرح می شود که نورییوکی یاماگوشی از رابطه جنسی با موافقت دو طرف سخن گفته است.

با وجود اقامه دعوی شیوری ایتو علیه نورییوکی یاماگوشی تاکنون این پرونده به سرانجام نرسیده و این خبرنگار مستقل امیدوار است با اطلاع رسانی در مورد این پرونده بتواند افکار عمومی ژاپن را نسبت به میزان اذیت و آزارها و تجاوزهای جنسی آگاه سازد.

مقامات ژاپن تخمین می زنند که ۹۵ درصد از موارد تجاوز جنسی هرگز به مقامات انتظامی و قضایی این کشور گزارش نمی شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استعفای دیمین گرین، معاون نخست وزیر بریتانیا به خاطر اظهارات دروغ

سه سال زندان برای وکیل مصری بخاطر تشویق به تجاوز در رسانه عمومی

تصویب قوانین جدید علیه جرایم جنسی در ژاپن؛ سن قانونی رابطه جنسی به ۱۶ سال افزایش یافت