Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

حماس: ایران وعده کمک در نبرد با اسرائیل را داده است

اسماعیل هنیه و یحیی سنوار
اسماعیل هنیه و یحیی سنوار Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته رهبر حماس در نوار غزه قاسم سلیمانی در تماس تلفنی با او اظهار داشته است: «کلیه امکانات و توان بالقوه ما برای نبرد دفاع از قدس در اختیار شماست.»

آگهی

یحیی سنوار، رهبر حماس در نوار غزه می گوید قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران به او وعده داده است که ایران کلیه امکانات نظامی خود را برای نبرد بر سر بیت المقدس در اختیار این گروه قرار خواهد داد.

به گفته رهبر حماس در نوار غزه قاسم سلیمانی در تماس تلفنی با او اظهار داشته است: «کلیه امکانات و توان بالقوه ما برای نبرد دفاع از قدس در اختیار شماست.»

به گزارش المیادین یحیی سنوار که در سال ۲۰۱۲ میلادی با فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران دیدار کرده بود اضافه کرده است که قاسم سلیمانی با شاخه های نظامی گروه حماس و جهاد اسلامی فلسطین در تماس است.

رسانه های ایران دو هفته پیش (۱۲ دسامبر/۲۱ آذر) نیز از تماس قاسم سلیمانی با فرماندهان شاخه های نظامی گروه های حماس و جهاد اسلامی فلسطین خبر داده بودند.

بیشتر بخوانید:

تماس تلفنی سردار سلیمانی با فرماندهان گروه نظامی فلسطین؛ «ایران آماده پشتیبانی است»

سخنان رهبر حماس در نوار غزه به نقل از فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران در حالی بیان می شود که پس از اعلام به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل از سوی آمریکا تنش ها میان فلسطینیان در اسرائیلی ها افزایش یافته است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز ششم دسامبر (۱۵ آذر) ضمن اعلام رسمی به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل از طرح انتقال سفارت کشورش در اسرائیل به این شهر خبر داد.

گروه حماس پس از اعلام تصمیم رئیس جمهوری ایالات متحده در مورد بیت المقدس فلسطینی ها را به قیام علیه اسرائیل فرا خوانده بود.

روابط ایران با گروه حماس که در سالهای گذشته به دلیل اختلاف بر سر جنگ داخلی سوریه به سردی گرائیده بود در ماههای گذشته و پس از تغییرات در رهبری این گروه بهبود یافته است.

بیشتر بخوانید:

تغییر لحن حماس نسبت به اسرائیل؛ مقاومت اسلامی بار دیگر به ایران نزدیک می‌شود؟

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گروهی از سربازان اسرائیلی بر اثر انفجار بمب در مرز نوار غزه مجروح شدند

حمله هوایی اسرائیل به سوریه

شورای امنیت قطعنامه آتش‌بس غزه را تصویب کرد