Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

شیرخشک آلوده؛ تهدید جان نوزادان در فرانسه

شیرخشک آلوده؛ تهدید جان نوزادان در فرانسه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در پی ابتلای چندین نوزاد به نوعی عفونت گوارشی با باکتری سالمونلا در فرانسه، دولت این کشور ۶۲۰ نوع شیرخشک آلوده را جمع آوری کرد. این شیرخشک‌ها محصول شرکت «لاکتیلیز» فرانسه است.

به گفته وزارت بهداشت فرانسه این شیرها سبب بروز بیماری سالمونلوز در نوزادان شیرخوار و در نتیجه تب‌های طولانی و آلودگی روده می‌شود. تا کنون دست‌کم ۲۰ مورد آلودگی در میان نوزادان مشاهده شده است.

کارخانه تولیدکننده این شیرخشک‌ها به دستور مقامات فرانسه فعلا تعطیل شده است و کلیه تجهیزات و ماشین‌ها باید پیش از آغاز به کار دوباره ضدعفونی شوند. مقامات فرانسه همچنین صادرات اینمحصولات تولید کارخانه «لاکتیلیز» را متوقف کرده‌اند.

همچنین وزارت بهداشت فهرست شیرهای آلوده را منتشر کرده است. این وزارتخانه از والدین خواسته تا پیش از خرید شیرخشک نسبت به سلامت آن اطمینان حاصل کنند یا با مقامات بهداشتی تماس بگیرند. 

داروخانه‌ها و فروشگاه‌های بزرگ فرانسه از حدود سه هفته پیش از عرضه شیرخشک‌های مشکوک، منع شده بودند. با این حال، با اینکه در آغاز تنها کمتر از ۲۰ نوع شیرخشک‌ به‌عنوان محصولات خوراکی مشکوک و سپس آلوده معرفی شده بود، وزارت بهداشت فرانسه روز یکشنبه و پس از یک نشست اضطراری، اعلام کرد چندین مارک و محصول تولیدی شرکت لاکتیلیز که در بازه زمانی مشخصی در سال جاری میلادی تولید شده اند، آلوده هستند.

پدر یکی از نوزادان مسموم علیه شرکت «لاکتیلیز» اقامه دعوی کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گزارش یورونیوز از بحران شیرهای آلوده در افغانستان

پرواز سیصد و پنجاه هزار یورویی نخست وزیر فرانسه جنجالی شد

مسمومیت خونی، شایع‌ترین علت مرگ و میر در نوزادی در ایران