اتهامات آزار جنسی علیه دونالد ترامپ؛ تقاضای تحقیق از کنگره و درخواست استعفاء آقای رئیس جمهور

اتهامات آزار جنسی علیه دونالد ترامپ؛ تقاضای تحقیق از کنگره و درخواست استعفاء آقای رئیس جمهور
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

زنانی که مدعی هستند توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، مورد تعرض و آزار جنسی قرار گرفتند، در یک نشست خبری جزئیات اتهام خود علیه ترامپ را اعلام کرده و خواستار بررسی سوابق آزارجنسی وی از سوی کنگره آمریکا شدند.

ریچل کروکس، سامانتا هولوی و جسیکا لیدز سه نفر از زنانی هستند که امروز دوشنبه ۲۰ آذر (۱۱ دسامبر) در این باره با رسانه‌ها صحبت کردند.

ریچل کروکس کارمند سابق گروه تجاری بایروک در این باره گفت: «این رفتار از سوی آقای ترامپ نوعی سوء‌رفتار و خشونت سریالی بود. متاسفانه این قبیل رفتارها در جامعه ما کم نیست و افراد گوناگون می‌توانند قربانی آن باشند.»

خانم کروکس ادعا می‌کند که آقای ترامپ در سال ۲۰۰۵ و بدون کسب اجازه از او لبانش را بوسیده است.

سامانتا هولوی، نماینده ایالت کارولینای شمالی در مسابقه انتخاب دختر شایسته آمریکا در سال ۲۰۰۶ نیز آقای ترامپ را به رفتار نادرست و تحقیرآمیز با دختران شرکت‌کننده در این مسابقات متهم کرد.

جسیکا لیدز نیز وی را به دست زدن بدون اجازه به بدن او، تلاش برای بلند کردن دامن و دستمالی در حین یک سفر هوایی و زمانی که به عنوان مسافر کنار آقای ترامپ نشسته بود، متهم کرده است.

حداقل ۱۳ زن اتهاماتی را در رابطه با آزار و اذیت جنسی علیه دونالد ترامپ مانند بوسیدن بدون کسب اجازه و لمس کردن بدن مطرح کردند. این اتفاقات پیش از آنکه آقای ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا برنده انتخابات شود، رخ داده‌اند.

نیکی هیلی، سفیر آمریکا در سازمان ملل روز یکشنبه و در پی استعفای سه تن از اعضای کنگره به دلیل اتهامات مرتبط با آزار و سوءاستفاده جنسی چنین گفت: «صدای زنانی که آزار جنسی دیده‌اند باید شنیده شود. ما پیش از انتخابات صدای این زنان را شنیدیم. من فکر می‌کنم این حق برای هر زنی که به نحوی مورد آزار واقع شده محفوظ است تا در مورد آن صحبت کند.»

کاخ سفید در واکنش به اتهامات مطرح شده آنها را نادرست خواند و مدعی شد که حرف‌های مدعیان و شاهدان دچار تناقض هستند.

سه سناتور دموکرات آمریکایی، برنی سندرز، جف مارکلی و کوری بوکر نیز از آقای ترامپ خواستند که از مقام خود کناره‌گیری کند. 

برنی سندرز در حساب توییتر خود چنین نوشت: «ما رئیس جمهوری داریم که در یک نوار ضبط شده به آزار جنسی زنالن اقرار کرده است. من امیدوارم که او به این مساله توجه کرده و به استعفا بیندیشد.»

جان کانیرز، سناتور دموکرات، هفته گذشته، به دلیل اتهاماتی مبنی بر آزار جنسی و تهدید مجبور به استعفا شده بود. دو سناتور دیگر آمریکایی، ال فرنکن، از حزب دموکرات و ترنت فرنکز، از حزب جمهوری‌خواه نیز اعلام کردند که به دلیل اتهامات مشابه بزودی استعفا خواهند داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زنان مراکشی موج سوار؛ قربانیان تعرض و آزار جنسی

استعفای دیمین گرین، معاون نخست وزیر بریتانیا به خاطر اظهارات دروغ

اتهام آزار جنسی نماینده جمهوری‌خواه را وادار به اعلام استعفا کرد