سلفی ملکه زیبایی عراق و اسرائیل خبرساز شد

سلفی ملکه زیبایی عراق و اسرائیل خبرساز شد
نگارش از Euronews

عکس سلفی ملکه زیبایی عراق و اسرائیل با یکدیگر در شبکه های اجتماعی خبرساز شد. بسیاری از کاربران عرب خشمگین شدند و با اعتراض به این عکس، اسرائیل را کشوری اشغالگر خواندند.

این عکس که در گردهمایی ملکه های زیبایی در لاس وگاس گرفته شده بود در همین حال تحسین عده ای دیگر را در پی داشته است.

ساره عیدان در کنار عکس سلفی خود با آدار گاندلمن، ملکه زیبایی اسرائیل نوشت: «عشق و صلح از طرف ملکه زیبایی عراق و اسرائیل.»

Peace and Love from Miss Iraq and Miss Israel ❤️❤️?? #missuniverse

A post shared by Sarah Idan (Sarai) سارة عيدان (@sarahidan) on

خانم گاندلمن نیز همین عکس را در حساب اینستاگرام خود منتشر و ملکه زیبایی عراق را «شگفت انگیز» خواند. این پست نزدیک به ۳ هزار بار در اینستاگرام لایک خورد.

Get to know, this is Miss Iraq and she’s amazing❤️

A post shared by Miss Universe Israel?? (@adar_gandelsman) on

از جمله واکنش های منفی به این سلفی از سوی اسد ابوخلیل، استاد دانشگاه در ایالات متحده بود که در توئیتر خود نوشت: «ملکه زیبایی عراق با خوشحالی در کنار ملکه اشغالگری و خشونت ایستاده است.»


اما کاربر دیگری نوشت: «عکس یک عرب با یک اسراییلی الزاما نشانه موافقت با سیاست خارجی اسرائیل و خصومت آن با صلح و حقوق بشر نیست.»


ساره عیدان در پاسخ به این انتقادات در صفحه اینستاگرام با اشاره به اینکه این در زمان گرفتن عکس ها ملکه زیبایی اسرائیل به او نزدیک شده و نسبت به صلح میان دو کشور ابراز علاقه کرده است نوشت: «من می خواهم از تمام کسانی که این عکس را توهینی نسبت به فلسطین تلقی کرده اند عذرخواهی کنم. هدف این عکس این نبوده و در راستای صلح و امید به رافتن راه حل این بحران منتشر شده است.»

یکی دیگر از کاربران مشهور یوتیوب با نام سابرین بنونی نیز در توئیتی با اعتراض به این عکس گفت که حتی اگر قصد آن ایجاد صلح بوده این «سلیقه همه نیست.»


سخنگوی نخست وزیر اسرائیل از جمله افرادی بود که واکنش مثبتی به این این عکس نشان داد. وی که خود گاندلمن نام دارد با تاکید بر نداشتن رابطه فامیلی با ملکه زیبایی اسرائیل، انتشار این سلفی را پیامی فوق العاده برای ایجاد امید در منطقه خواند و برای ملکه زیبایی عراق آرزوی موفقیت کرد.


عکس گرفتن و دست دادن و یا حتی مسابقه دادن هنرمندان و ورزشکاران با افرادی از اسرائیل تا کنون جنجالهای زیادی بپا کرده است. از آن جمله می توان به عکس گرفتن خواننده مشهور تونسی صابر الرباعی با یک افسر پلیس اسرائیل و حضور دو فوتبالیست ایرانی در بازی تیم خود مقابل تیم باشگاهی اسرائیل نام برد.


مطالب مرتبط