سلفی ملکه زیبایی عراق و اسرائیل خبرساز شد

سلفی ملکه زیبایی عراق و اسرائیل خبرساز شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

عکس سلفی ملکه زیبایی عراق و اسرائیل با یکدیگر در شبکه های اجتماعی خبرساز شد. بسیاری از کاربران عرب خشمگین شدند و با اعتراض به این عکس، اسرائیل را کشوری اشغالگر خواندند.

این عکس که در گردهمایی ملکه های زیبایی در لاس وگاس گرفته شده بود در همین حال تحسین عده ای دیگر را در پی داشته است.

ساره عیدان در کنار عکس سلفی خود با آدار گاندلمن، ملکه زیبایی اسرائیل نوشت: «عشق و صلح از طرف ملکه زیبایی عراق و اسرائیل.»

Peace and Love from Miss Iraq and Miss Israel ❤️❤️?? #missuniverse

A post shared by Sarah Idan (Sarai) سارة عيدان (@sarahidan) on Nov 13, 2017 at 2:51pm PST

خانم گاندلمن نیز همین عکس را در حساب اینستاگرام خود منتشر و ملکه زیبایی عراق را «شگفت انگیز» خواند. این پست نزدیک به ۳ هزار بار در اینستاگرام لایک خورد.

Get to know, this is Miss Iraq and she’s amazing❤️

A post shared by Miss Universe Israel?? (@adar_gandelsman) on Nov 13, 2017 at 4:47pm PST

از جمله واکنش های منفی به این سلفی از سوی اسد ابوخلیل، استاد دانشگاه در ایالات متحده بود که در توئیتر خود نوشت: «ملکه زیبایی عراق با خوشحالی در کنار ملکه اشغالگری و خشونت ایستاده است.»

اما کاربر دیگری نوشت: «عکس یک عرب با یک اسراییلی الزاما نشانه موافقت با سیاست خارجی اسرائیل و خصومت آن با صلح و حقوق بشر نیست.»

ساره عیدان در پاسخ به این انتقادات در صفحه اینستاگرام با اشاره به اینکه این در زمان گرفتن عکس ها ملکه زیبایی اسرائیل به او نزدیک شده و نسبت به صلح میان دو کشور ابراز علاقه کرده است نوشت: «من می خواهم از تمام کسانی که این عکس را توهینی نسبت به فلسطین تلقی کرده اند عذرخواهی کنم. هدف این عکس این نبوده و در راستای صلح و امید به رافتن راه حل این بحران منتشر شده است.»

A post shared by Sarah Idan (Sarai) سارة عيدان (@sarahidan) on Nov 14, 2017 at 3:10am PST

یکی دیگر از کاربران مشهور یوتیوب با نام سابرین بنونی نیز در توئیتی با اعتراض به این عکس گفت که حتی اگر قصد آن ایجاد صلح بوده این «سلیقه همه نیست.»

سخنگوی نخست وزیر اسرائیل از جمله افرادی بود که واکنش مثبتی به این این عکس نشان داد. وی که خود گاندلمن نام دارد با تاکید بر نداشتن رابطه فامیلی با ملکه زیبایی اسرائیل، انتشار این سلفی را پیامی فوق العاده برای ایجاد امید در منطقه خواند و برای ملکه زیبایی عراق آرزوی موفقیت کرد.

عکس گرفتن و دست دادن و یا حتی مسابقه دادن هنرمندان و ورزشکاران با افرادی از اسرائیل تا کنون جنجالهای زیادی بپا کرده است. از آن جمله می توان به عکس گرفتن خواننده مشهور تونسی صابر الرباعی با یک افسر پلیس اسرائیل و حضور دو فوتبالیست ایرانی در بازی تیم خود مقابل تیم باشگاهی اسرائیل نام برد.

واکنش وزارت خارجه #ایران به حضور دو فوتبالیست ایرانی در بازی با #اسرائیلhttps://t.co/71OGenb8GCpic.twitter.com/cqUDRA1xPc

— euronews فارسی (@euronews_pe) August 7, 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتقاد از وزیر ورزش اسرائیل بدلیل عدم واکنش به شعارهای «ضد عرب» هواداران فوتبال

ملکه زیبایی عراق مجبور به ترک کشورش شد

واکنش‌ها به سفر پورن استار «طرفدار» فلسطین؛ عکس‌های ایرانی ویتنی رایت در شبکه‌های اجتماعی حذف شد