Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آمریکا یک شبکه جعل اسکناس برای سپاه قدس ایران را تحریم کرد

آمریکا یک شبکه جعل اسکناس برای سپاه قدس ایران را تحریم کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا شبکه‌ای از افراد و شرکت‌های مختلف را به دلیل همکاری با سپاه پاسداران ایران تحریم کرد. این افراد و شرکت‌ها به جعل اسکناس‌های یمنی به ارزش تخمینی چند صد میلیون دلار برای نیروی قدس سپاه پاسداران ایران متهم شده اند.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا که روز دوشنبه منتشر شد آمده است که این شبکه با دور زدن محدودیت‌های صادرات از اروپا، لوازم و تجهیزاتی را برای جعل اسکناس به طرف‌های ایرانی منتقل کرده‌ است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در ماه گذشته سپاه پاسداران ایران را حامی تروریسم خوانده و به خزانه‌داری اجازه داده بود تا تحریم‌های شدیدی را به منظور جلوگیری از دسترسی این نهاد به پول و کالا به اجرا بگذارد.

بر اساس این گزارش، «پردازش تصویر رایان» که یک شرکت چاپ و تصویرپردازی به مالکیت هلدینگ «تجارت الماس مبین» و مدیر عاملی «رضا حیدری» است، لوازم و تجهیزاتی را برای چاپ اسکناس‌های تقلبی ریال یمنی خریداری کرده و نیروی قدس از این پول‌ها برای انجام فعالیت‌های خود بهره برده است.

این گزارش می‌افزاید حیدری از طریق شرکت‌های صوری و با استفاده از روش‌های دیگر هویت مصرف‌کننده نهایی اجناس را از فروشندگان اروپایی پنهان کرده و در نهایت با همکاری محمد سیف، مدیر عامل شرکت لجستیکی تجارت اقدام به خرید و ارسال کالا به ایران کرده است.

به این ترتیب نام این دو شرکت و مدیران آنها در سیاهه جدید تحریم آمریکا قرار گرفت. آمریکا همچنین شرکت‌های آلمانی ForEnt Technik و Printing Trade Center که متعلق به رضا حیدری هستند را نیز به دلیل آن که به شکل صوری در این فعالیت نقش داشته‌اند، تحریم کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ: پایبندی ایران به برجام را تایید نمی کنیم؛ علیه سپاه تحریم های شدیدی اعمال می کنیم

روحانی: تحریم سپاه خطا اندر خطاست

واکنش‌ها به تیراندازی به دونالد ترامپ؛ جمهوری‌خواهان دموکرات‌ها را مسئول دانستند