Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

وزرات دفاع آرژانتین: سیگنال‎ها احتمالا از زیردریایی ناپدید شده است

وزرات دفاع آرژانتین: سیگنال‎ها احتمالا از زیردریایی ناپدید شده است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

وازرت دفاع آرژانتین اعلام کرد سیگنال‌هایی که دریافت کرده احتمالا از سوی خدمه زیردریایی ناپدید شدۀ این کشور ارسال شده است.

این سیگنال‌های ۴ تا ۳۶ ثانیه‎ای روز شنبه ۱۸ نوامبر بین ساعت ۱۰:۵۲ بامداد تا ساعت ۳:۲۵ بعدازظهر به وقت محلی ارسال شده است. تا به لحظه تلاش برای برقراری ارتباط با این زیردریایی بی‌نتیجه مانده است.

نیروی دریایی این کشور همچنین اعلام کرد در تلاش است با کمک یک شرکت آمریکایی که در زمینه تجهیزات ماهواره‌ای فعالیت می‌کند، محل این زیردریایی را تعیین کند.

این زیردریایی با ۴۴ خدمه روز چهارشنبه ۱۵ نوامبر ناپدید شد. تلاش‌ها برای ارسال پیام رادیویی به این زیردریایی بی‌ثمر مانده و زیردریایی از روی صفحه رادار محو شده است.

این زیر دریایی ۶۵ متری از اوسوایا به مقصد بندر مار دل پلاتا در آرژاتین در حرکت بود و قرار بود روز ۲۲ نوامبر به مقصد برسد. به گفته مقامات آرژانتین خدمه به اندازه ۱۵ روز مواد غذایی و آب در اختیار دارند.

سواحل و آب‌های جنوبی آرژانتین، جایی که زیردریایی در آن مفقود شده منطقه‌ای است که در آن طوفان‌های سهمگین می‌وزد.

بر اساس دستورالعمل ارتش آرژانتین در صورتی که ارتباط رادیویی زیردریایی با مرکز به هر دلیلی قطع شود، باید فورا به روی سطح دریا بیاید.

علاوه بر بروز نقص فنی و سانحه در داخل زیردریایی که تهدیدی بالقوه برای خدمه به شمار می‌رود، بزرگترین نگرانی ترس از سقوط زیردریایی به عمق بسیار زیاد آبهای اقیانوس اطلس است؛ عمقی که در آن بدنه زیردریایی در برابر فشار زیاد آب تاب نمی آورد.

خبر گم شدن این زیردریایی سبب شد تا پاپ فرانچسکو، رهبر کاتولیک‌های جهان که اصالتی آرژانتینی دارد به دعا برای خدمه این زیردریایی بپردازد. وی همچنین گفت که در این لحظات سخت عمیقا با خانواده خدمه زیردریایی و مقامات نظامی و مدنی آرژانتین احساس همدلی می‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کارشناس نظامی: زیردریایی آرژانتینی در ۴۰ هزارم ثانیه از بین رفته است

عملیات جستجو برای نجات بازماندگان احتمالی زیر دریایی آرژانتینی متوقف شد

تلاش برای یافتن زیردریایی ناپدید شده آرژانتینی