عملیات جستجو برای نجات بازماندگان احتمالی زیر دریایی آرژانتینی متوقف شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
 عملیات جستجو برای نجات بازماندگان احتمالی زیر دریایی آرژانتینی متوقف شد

سخنگوی نیروی دریایی آرژانتین اعلام کرد که جستجو برای یافتن بازماندگان احتمالی زیردریایی مفقود شده آرژانتینی متوقف می شود ولی احتمالاْ از این مرحله به بعد جستجو برای یافتن دلایل این حادثه در ۹۰۰ متری عمق اقیانوس ادامه می یابد.

وی با اشاره به اینکه دیگر امیدی به زنده ماندن سرنشینان زیردریایی باقی نمانده است این حادثه را بسیار دردناک توصیف کرد.

خانواده قربانیان از توقف عملیات امداد و شیوه اطلاع رسانی دولت ناراضی هستند و می گویند خبر پایان عملیات نجات را از تلویزیون دریافت کرده اند. خانواده ۴۴ سرنشین زیردریایی هنوز با امید به وقوع یک معجزه دست به دعا برده اند.

زیردریایی سن خوان دو هفته پیش در در دریای اتلانتیک ناپدید شد وعملیات جستجو برای امدادرسانی تا پایان روز پنجشنبه ادامه یافت.

آخرین پیام ارسال شده توسط زیردریایی سن خوان روز چهارشنبه ۱۵ نوامبر (۲۴ آبان) تنها چند ساعت پیش از قطع تماس این زیردریایی با پایگاه خود دریافت شده بود.

بر اساس نظر کارشناسان، زیردریایی سن خوان در ۴۵۰ کیلومتری سواحل آرژانتین دچار مشکل اتصال سیم های برق و آتش سوزی شده است. شواهد موجود احتمال وقوع انفجار ناشی از این نقص را تقویت می کند، انفجاری که روز پانزدهم نوامبر نزدیک به ساعت دو بعد از ظهر به وقت …. توسط دستگاههای هیدرو اگوستیک ویژۀ ثبت فعالیت های هسته ای تشخیص داده شده است.

فرمانده زیر دریایی مفقود شده ساعت ده و نیم صبح همان روز در پیامی اطلاع داده بود که مشکل فنی حل شده و آنها حرکت خود را به سمت پایگاهشان ادامه می دهند. این زیر دریایی به دستور مرکز فرماندهی، پس از نفوذ آب از طریق دریچه به داخل آن، عازم بازگشت به پایگاه دریایی مار دل پلاتا بود.