Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

انگل ۲۷ سانتی‌متری در بدن سرباز فراری کره شمالی

انگل ۲۷ سانتی‌متری در بدن سرباز فراری کره شمالی
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در بدن یک سرباز فراری که از کره شمالی به کره جنوبی فرار کرده، ده‌ها انگل یافت شد. طول یکی از این انگل‌ها به ۲۷ سانتی‌متری می‌رسد.

این سرباز کره شمالی روز دوشنبه ۲۲ آبان با وجود تیراندازی هم‌قطارانش در مرز دو کره، توانسته بود خودش را با بدن مجروح به کره جنوبی برساند.

لی کوک جونگ، پزشک معالج این سرباز با نشان دادن عکس‌هایی از انگل‌های یافت شده در جهاز هاضمه این فرد در کره جنوبی گفت: «من در طول ۲۰ سال کار پزشکی، تاکنون چنین چیزی ندیده بودم.»

به گفته مقام‌های کره جنوبی کشف این انگل در بدن سرباز فراری مؤید وجود مشکلات جدی در کیفیت بهداشت و نوع تغذیه مردم کره شمالی در دهه‌های اخیر است. پزشکان در سئول می‌گویند نظیر چنین انگل‌هایی از چهل یا پنجاه سال پیش دیگر در کره جنوبی دیده نشده است. نشانه‌هایی از مواد خوراکی یافت شده در بدن سرباز، از جمله دانه‌های ذرت، مشابه موادی است که قبلا در بدن دیگر اتباع کره شمالی نیز یافت شده است.

Surgeons find parasite unlike any they’ve seen in body of defector shot 5 times while escaping North Korea https://t.co/kmTgW3WeVZ

— City Bush Woman (@citybushwoman) 17 novembre 2017

هونگ سونگ تائه، استاد دانشکده پزشکی دانشگاه ملی سئول می‌گوید: «تعداد و نوع انگل‌هایی که تاکنون در بدن اتباع کره شمالی یافت شده به نسبت سن و وضعیت بدنی آنها متفاوت است، اما همه اینها نشان از وجود عفونت‌های انگلی شایع در این کشور دارد. زمین‌های کشاورزی در کره شمالی نیاز به کود دارند، اما مقام‌های این کشور تنها از فضولات انسانی برای تقویت خاک کشاورزی استفاده می‌کنند و همین موضوع سبب شیوع هر چه بیشتر عفونت‌های انگلی می‌شود.»

سرباز کره شمالی که نامش فاش نشده، روز دوشنبه به محض ورود به منطقه غیر نظامی میان دو کره به نام پانمونجون، با بالگرد به بیمارستانی در کره جنوبی منتقل شده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تیراندازی به سرباز کرۀ شمالی در زمان فرار از کشور

خواهر رهبر کره شمالی: سئول بهای سنگینی برای «بازی کثیف» اعلامیه‌ها خواهد پرداخت

«نظم نوین عادلانه و چندقطبی در جهان» در پیدا و پنهان توافقنامه مشارکت راهبردی روسیه و کره شمالی