انگل ۲۷ سانتی‌متری در بدن سرباز فراری کره شمالی

انگل ۲۷ سانتی‌متری در بدن سرباز فراری کره شمالی
نگارش از مسعود سالاری

در بدن یک سرباز فراری که از کره شمالی به کره جنوبی فرار کرده، ده‌ها انگل یافت شد. طول یکی از این انگل‌ها به ۲۷ سانتی‌متری می‌رسد.

این سرباز کره شمالی روز دوشنبه ۲۲ آبان با وجود تیراندازی هم‌قطارانش در مرز دو کره، توانسته بود خودش را با بدن مجروح به کره جنوبی برساند.

لی کوک جونگ، پزشک معالج این سرباز با نشان دادن عکس‌هایی از انگل‌های یافت شده در جهاز هاضمه این فرد در کره جنوبی گفت: «من در طول ۲۰ سال کار پزشکی، تاکنون چنین چیزی ندیده بودم.»

به گفته مقام‌های کره جنوبی کشف این انگل در بدن سرباز فراری مؤید وجود مشکلات جدی در کیفیت بهداشت و نوع تغذیه مردم کره شمالی در دهه‌های اخیر است. پزشکان در سئول می‌گویند نظیر چنین انگل‌هایی از چهل یا پنجاه سال پیش دیگر در کره جنوبی دیده نشده است. نشانه‌هایی از مواد خوراکی یافت شده در بدن سرباز، از جمله دانه‌های ذرت، مشابه موادی است که قبلا در بدن دیگر اتباع کره شمالی نیز یافت شده است.


هونگ سونگ تائه، استاد دانشکده پزشکی دانشگاه ملی سئول می‌گوید: «تعداد و نوع انگل‌هایی که تاکنون در بدن اتباع کره شمالی یافت شده به نسبت سن و وضعیت بدنی آنها متفاوت است، اما همه اینها نشان از وجود عفونت‌های انگلی شایع در این کشور دارد. زمین‌های کشاورزی در کره شمالی نیاز به کود دارند، اما مقام‌های این کشور تنها از فضولات انسانی برای تقویت خاک کشاورزی استفاده می‌کنند و همین موضوع سبب شیوع هر چه بیشتر عفونت‌های انگلی می‌شود.»

سرباز کره شمالی که نامش فاش نشده، روز دوشنبه به محض ورود به منطقه غیر نظامی میان دو کره به نام پانمونجون، با بالگرد به بیمارستانی در کره جنوبی منتقل شده بود.

مطالب مرتبط