Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ماکرون: اروپا باید از شهروندانش محافظت کند نه اینکه در جنگ تجزیه شود

ماکرون: اروپا باید از شهروندانش محافظت کند نه اینکه در جنگ تجزیه شود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

امانوئل ماکرون، رییس جمهور فرانسه و فرانک والتر اشتانمایر، رییس جمهور آلمان در جریان مراسم بزرگداشت قربانینان جهگ جهانی اول، موزه ای را مختص به این جنگ افتتاح کردند. مراسم بازگشایی این موزه در مکان مشهور هارتمانز ویلرکوف، درمنطقه آلزاس در فرانسه انجام شد. این مکان گذشته فرانسه و آلمان را در تاریخ به هم پیوند زده است.

آقای ماکرون در سخنرانی خو در مراسم افتتاحیه گفت: «اگر ما امروز باید اروپا را بازسازی کنیم، برای این است که زخم های مشترکمان را فراموش نکنیم. اروپایی که که از شهروندانش محافظت کند، نه اروپایی که در جنگ های داخلی تقسیم شود».

پیش از شروع مراسم بازگشایی، هر دو رییس جمهور در کنار هم از بنای یادبود هرمی شکلی بازدید کردند که در سال ۱۹۳۲ برای بزرگداشت یاد هزاران سرباز فرانسوی و آلمانی که در جنگ جهانی اول (به خصوص در سال ۱۹۱۸) در این منطقه کشته شدند، ساخته شده است. هر دو بر بیهودگی جنگ جهانی اول و به خصوص نبردی که در این منطقه روی داد تاکید کردند. به نظر آقای ماکرون هیچ کدام از دو طرف این نبرد پیروز نشدند.

منطقه هارتمانز ویلرکوف، که در منطقه ای کوهستانی قرار دارد و پس از جنگ ۱۸۷۰ جزو خاک آلمان بوده است، همیشه مورد مناقشه آلمان و فرانسه بوده است. پس از سال ۱۹۱۸ به این کوهستان لقب کوهستان انسان خوارداده شد. آقای اشتاینمایر با اشاره به لقب این کوهستان در سخنرانی بازگشایی موزه گفت: «کوهستان انسان خوار نیست بلکه، ناسیونالیسم انسان خوار است».

آقای اشتاینمایر از برنامه آقای ماکرون برای بازسازی اتحادیه اروپا حمایت کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتقاد از ماکرون برای تسلیت به رئیسی و حمایت از حکم لاهه؛جواب زنان و جوانان ایرانی را چگونه می‌دهید؟

چینی‌های ساکن فرانسه درباره سفر شی جین‌‎پینگ به پاریس چه نظری دارند؟

ماکرون: گزینه اعزام نیرو به اوکراین در صورت پیشروی روسیه و درخواست‌ کی‌یف منتفی نیست