Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مجازات‌های سنگین زندان برای نوزده تبعه شیعه بحرین

مجازات‌های سنگین زندان برای نوزده تبعه شیعه بحرین
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دادگاهی در بحرین روز دوشنبه نوزده تبعه شیعه را به اتهام همکاری با دستگاه های اطلاعاتی ایران و تشکیل هسته ای مخفیانه برای سرنگون کردن حکومت این کشور به تحمل مجازات سنگین زندان محکوم کرد.

در بیانیه منتشر شده توسط این دادگاه آمده است که هشت نفر از این افراد به حبس ابد محکوم شده اند، برای ۹ نفر پانزده سال و برای دو تن دیگر حکم ده سال زندان صادر شده است. دادگاه همچنین تابعبت بحرینی پانزده تن از این افراد را سلب کرده است.

بر اساس این حکم نوزده متهم این پرونده منتسب به جریانی موسوم به «وفای اسلامی» هستند که به اعتقاد مسئولان بحرینی با ایران و حزب الله لبنان در ارتباط است. در این حکم تصریح شده است که افراد یاد شده هسته ای مخفی را با هدف برانگیختن مردم بر ضد دولت و توسل شدن به زور برای تغییر رژیم تشکیل داده اند.

Bahrain convicts 19 Shias on charges of spying for Iran https://t.co/XievhmYwME

— The Express Tribune (@etribune) October 30, 2017

دادگاه بحرینی در حکم خود تاکید کرده است که اعضای این هسته با فرماندهان سپاه پاسداران ایران و رهبران حزب‌الله لبنان در ارتباط هستند. به گفته این منبع آنها همچنین ضمن دریافت حمایت‌های مادی، اطلاعاتی را در باره اوضاع بحرین در اختیار این دو نهاد قرار داده اند.

ده‌ها تن از مخالفان دولت بحرین به دلیل تلاش برای سرنگونی دولت این کشور اخیرا به مجازات های سنگین زندان محکوم شده اند. این محکومیت ها عموما با خلع تابعیت همراه بوده است.

امیر نشین بحرین، مقر ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا از سال ۲۰۱۱ به صورت گسترده نمایندگان اکثریت شیعه این کشور را که خواهان اصلاحات و رعایت حقوق بشر هستند مورد سرکوب قرار داده است.

خاندان سنی مذهب حاکم بر بحرین هرگونه تبعیض نژادی بر ضد شیعیان را رد و ایران را به دخالت و برهم زدن اوضاع داخلی این کشور متهم می کند؛ اتهامی که همواره از سوی تهران تکذیب شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادعای بحرین و پاسخ ایران در مورد بازداشت یک گروه تروریستی در بحرین

«پلیس بحرین سه مرد مسلح را در حال فرار به ایران کشت»

بحرین اعلام کرد یک شبکه مسلح مرتبط با ایران را متلاشی کرده است