Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

تصویب طرح نظارت بر برنامه موشکی ایران در مجلس نمایندگان آمریکا

تصویب طرح نظارت بر برنامه موشکی ایران در مجلس نمایندگان آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه ۲۶ اکتبر (۴ آبان) با ۴۲۳ رای موافق در برابر ۲ رای مخالف طرحی را برای نظارت بر برنامه موشکی ایران تصویب کرد.

به موجب این طرح که «برنامه موشک‌های بالستیکی ایران و اقدام برای تحریم‌های بین المللی» نام دارد، از رئیس جمهور آمریکا خواسته شده تا در مورد برنامه موشک‌های بالستیکی ایران و زنجیره اقدامات تامینی این برنامه و در این ارتباط اعمال تحریم های لازم علیه حکومت ایران یا شرکت ها ونهادهای خارجی حمایت کننده از آن، به کنگره گزارش دهد.

این طرح مجلس نمایندگان برای تبدیل شدن به قانون باید در مجلس سنا نیز تصویب شود و به تایید رئیس جمهور نیز برسد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز ۱۳ اکتبر در گزارش نوبتی ۶۰ روزه خود به کنگره در مورد اجرای توافق هسته‌ای برجام، پای‌بندی ایران به این توافق را تایید نکرد و تصمیم در قبال آن را بر عهده کنگره گذاشت.

کنگره ایالات متحده دو ماه فرصت دارد تا در مورد بازگشت تحریم‌های هسته‌ای ایران و یا هر اقدام دیگری تصمیم بگیرد.

با این حال شواهد امر نشان می دهد که کنگره آمریکا قبل از هرگونه تصمیم در مورد بازگشت تحریم‌های هسته ای، احتمال دارد به وضع تحریم‌هایی در ارتباط با برنامه موشکی ایران و نیز حمایت جمهوری اسلامی از حزب‌الله لبنان بپردازد.

در همین ارتباط مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه به وضع تحریم‌های جدیدی علیه حزب‌الله لبنان دست زد و از اتحادیه اروپا نیز خواست تا آن را سازمان تروریستی اعلام کند.

اد رویس، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان که از حامیان این طرح است گفته است که در درجه اول واشنگتن باید همراه متحدان خود بر اجرای سخت‌گیرانه توافق هسته‌ای توسط ایران تمرکز کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مجلس نمایندگان آمریکا با تشدید تحریم‌ها علیه حزب‌الله لبنان موافقت کرد

پیش نویس قانون جدید سنای آمریکا: شرطهای سخت برای ایران

استراتژی ترامپ درباره ایران: تشدید نظارت بر توافق هسته‌ای، بازرسی از مراکز نظامی و افزایش فشار بر سپاه