اسرائیل مواضع ارتش سوریه در بلندی‌های جولان را بمباران کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اسرائیل مواضع ارتش سوریه در بلندی‌های جولان را بمباران کرد

ارتش اسرائیل اعلام کرد سه توپخانه دولت سوریه را در شمال بلندی‌های جولان بمباران کرده است.

به گزارش شبکه اسرائیلی آی۲۴، این حمله بامداد روز شنبه و در پاسخ به شلیک ۵ گلوله خمپاره از جولان تحت کنترل سوریه به سوی اسرائیل، انجام شده است.

وزارت دفاع اسرائیل با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که ۴ گلوله خمپاره بدون برجای گذاشتن خسارت یا تلفات، در خاک اسرائیل منفجر شده‌اند.

سخنگوی ارتش اسرائیل اعلام کرده است که خمپاره‌های فرود آمده در این کشور، تیرهای «سرگردان» بوده‌اند و عمدا به سوی اسرائیل شلیک نشده اند. با این حال در بیانیه ارتش اسرائیل آمده است که نیروهای مسلح این کشور در صورت وقوع حوادث مشابه، پاسخ‌های سخت‌تری به سوریه خواهند داد.


برخی منابع خبری گزارش کرده اند که اهداف اسرائیل در منطقه قنیطره بمباران شده اند.

با وجود اعمال حاکمیت دولت سوریه بر بخشی از بلندی‌های جولان، درگیری میان ارتش این کشور و شورشیان عمدتا اسلام‌گرا در این منطقه کماکان ادامه دارد.

روز پنجشنبه هم اسرائیل در پاسخ به شلیک گلوله خمپاره به این کشور، اهدافی را در خاک سوریه بمباران کرده بود.

از زمان آغاز جنگ داخلی در سوریه در سال ۲۰۱۱، اسرائیل بارها اهدافی را در خاک سوریه بمباران کرده است. کاروان‌های سلاح حزب‌الله لبنان و انبار مهماتی که گمان می‌رود متعلق به این گروه لبنانی باشد، مهمترین اهداف حملات هوایی اسرائیل در سال‌های گذشته بوده است.

محمد حسین باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران هفته گذشته و در جریان سفر به دمشق با انتقاد از حملات اسرائیل به سوریه گفته بود: «پذیرفتنی نیست که این رژیم هر وقت بخواهد از طریق هوایی و زمینی به سوریه تجاوز کند.»

بیشتر بخوانید:” رییس ستاد کل نیروهای مسلح ایران از سوریه به اسرائیل حمله کرد”:http://fa.euronews.com/2017/10/18/iranian-military-chief-not-accept-israel-attack-syria-any-time

از زمان جنگ ژوئن ۱۹۶۷ اعراب و اسرائیل، کنترل بیش از ۱۲۰۰ کیلومتر مربع از بلندی‌های جولان سوریه در اختیار دولت اسرائیل قرار دارد. تل‌آویو در سال ۱۹۸۱ الحاق جولان به اسرائیل را اعلام کرد با این حال، جامعه جهانی هرگز این تصمیم را به رسمیت نشناخته است.