آیا پرسپولیس می‌تواند با رای دیوان داوری مهدی طارمی را به بازی با الهلال برساند؟

آیا پرسپولیس می‌تواند با رای دیوان داوری مهدی طارمی را به بازی با الهلال برساند؟
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

پس از صدور حکم فدراسیون بین‌المللی فوتبال علیه مهدی طارمی و باشگاه پرسپولیس تهران، مساله امکان حضور این بازیکن کلیدی سرخپوشان در دیدار نیمه‌ نهایی جام باشگاه‌های آسیا در برابر الهلال عربستان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

بر اساس رای شورای حل اختلاف فیفا، مهدی طارمی و باشگاه پرسپولیس تهران به دلیل تخلف در جریان انتقال آقای طارمی به باشگاه ریزه سپور ترکیه، مشترکا به پرداخت ۷۸۹هزار و ۵۰۰ یورو به عنوان غرامت فسخ قرارداد به این باشگاه محکوم شده‌اند. به‌علاوه مهدی طارمی به مدت چهار ماه از حضور در دیدارهای باشگاهی و ملی محروم شده است؛ با توجه به زمان دیدار برگشت پرسپولیس الهلال در روز سه‌شنبه ۲۶ سپتامبر/ چهارم مهر طارمی علی‌القاعده نمی‌تواند به این بازی حساس برسد. باید توجه داشت که آرای فیفا از زمان صدور اجرایی می‌شوند.

با این حال، صمد ابراهیمی، وکیل مهدی طارمی و همچنین روزبه وثوق احمدی، مسئول کمیته تعیین وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال ایران، امکان اعتراض به دیوان داوری ورزش (CAS) در سوئیس را منتفی ندانسته اند؛ دیوانی که تنها مرجع قضایی صالح برای تجدیدنظر از احکام کمیته حل اختلاف فیفا به شمار می‌رود.


اگر مدیران باشگاه پرسپولیس بتوانند پیش از سه‌شنبه درخواست دستور موقت برای جلوگیری از اجرای رای فیفا را از دیوان بگیرند، امکان حضور طارمی در بازی برگشت در برابر الهلال وجود دارد. با این حال، اعلام رای در روز جمعه و تعطیلی آخر هفته در اروپا، انجام چنین کاری را بسیار دشوار کرده است. از سوی دیگر، رسیدگی به این پرونده در دیوان داوری ورزش، بسیار زمان بر است و در صورتی که در نهایت این مرجع رای فیفا را تایید کند، محرومیت آقای طارمی صرفا با تاخیر اجرا خواهد شد؛ امری که می‌تواند این بازیکن را ازهمراهی با تیم ملی فوتبال ایران در رقابت‌های جام جهانی، باز دارد.

باشگاه پرسپولیس روز شنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که از کلیه ظرفیت‌های قانونی در جهت اعتراض به رای فیفا استفاده خواهد کرد و مهاجم محروم خود را تا زمان فراهم شدن شرایط قانونی، در بازی‌ها به کار نمی‌گیرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دبل قهرمانی قرمزها؛ پرسپولیس با شکست استقلال فاتح جام حذفی شد

از ترکیب احتمالی ایران تا آشنایی با استادیوم و داور مسابقه حساس با ایالات متحده

همه‌چیز درباره حساس‌ترین مسابقه مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲؛ ایران-آمریکا، رقابتی فراتر از فوتبال