امیر قطر برای حل بحران این امیرنشین در آلمان با آنگلا مرکل ملاقات کرد

امیر قطر برای حل بحران این امیرنشین در آلمان با آنگلا مرکل ملاقات کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

«تمیم بن حمد آل ثانی»، امیر قطر پس از توقف کوتاهی در آنکارا امروز در آلمان با آنگلا مرکل، صدراعظم این کشور ملاقات کرد. وی سپس برای دیدار با امانوئل ماکرون ، رئیس جمهوری فرانسه به پاریس خواهد رفت.

این اولین سفر خارجی امیر قطر پس از بحران صد روزه ای است که به دنبال قطع روابط چهار کشور عربی با این امیر نشین، منطقه خلیج فارس را دچار تزلزل کرده است.

آنگلا مرکل در پایان این دیدار در کنفرانس مشترک مطبوعاتی گفت آلمان خواستار گردهمایی همه طرف های بحران برای رسیدن به توافق است وی تاکید کرد که از طرف خاصی در این دعوا حمایت نمی کند و افزود از تلاش های میانجیگری کویت استقبال می شود.

صدر اعظم آلمان از طولانی شدن بحران ابراز نگرانی کرد و ضرورت گفتگو برای حل بحران را عاجل دانست. به اعتقاد خانم مرکل برای رسیدن به نتیجه مطلوب، مذاکرات باید محرمانه و غیرعلنی باشد و رسانه ای نشود.

امیر قطر به نوبه خود برای نشستن بر سر میز مذاکره اعلام آمادگی کرد.

عربستان سعودی، امارات متحده عربی، بحرین و مصر قطر را به حمایت از جریان های تروریستی و جانبداری از ایران متهم می کنند و با قطع روابط خود و برقراری تحریم هایی علیه این امیرنشین بر امیر قطر فشار می آورند تا سیاست داخلی و منطقه ای خود را اصلاح کند و در کنار این کشورها در جبهه ضد ایران عمل کند.

تحریم های چند ماه گذشته هزینه سنگینی برای این امیرنشین داشته است و به بخش مالی و صنایع آن از جمله صنعت گردشگری و واردات و صادرات قطرآسیب جدی رسانده است. بر اساس گزارش موسسه ارزشیابی اعتبار مالی امیرنشین قطر تاکنون برای جبران این ضررها ۳۸ میلیارد دلار هزینه کرده است.

بیشتر بخوانید: بحران قطر؛ آنچه باید بدانیم

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تداوم انتقادهای ایلان ماسک از کمک آلمان به پناهجویان: نظرسنجی کرده‌اید؟

نگاه متفاوت آلمان و چین به جنگ اوکراین؛ بربوک: بی‌طرفی جانبداری از متجاوز است

دیپلمات باسابقه پیشین آمریکایی به جاسوسی برای کوبا اعتراف کرد