Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

عفو بین‌الملل: روستاهای مسلمانان روهینگیا را به آتش می‌کشند

عفو بین‌الملل: روستاهای مسلمانان روهینگیا را به آتش می‌کشند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

سازمان عفو بین‌الملل مسلمانان روهینگیای میانمار را قربانی حملات سازمان‌یافته و کوچ اجباری از مناطق زندگی خود توصیف کردو خواستار پایان دادن فوری به خشونت‌ها در ایالت راخین شد.

گزارش عفو بین‌الملل که با استناد به تصاویر ماهواره‌ای اعلام كرد ۸۰ روستای محل زندگی اقلیت روهینگیا عمدا و به منظور تخلیه ساکنان به آتش کشیده شده است.

دیوید گریفیتس رئیس دبیرخانه سازمان عفو بین الملل گفت: «علیه مردم روهینگیا در ایالت راخین پاک سازی قومی در جریان است. عفو بین الملل با استفاده از تصاویر ماهواره ای، ردیابی موارد آتش سوزی و گفته های شاهدان می تواند بگوید که سیاست زمین سوخته در ایالت راخین درجریان است تا ساکنان را از مناطق زندگی خود بیرون کنند.»

سازمان ملل متحد اعلام کرده است از ماه اوت تاکنون بیش از ۳۷۰ هزار نفر از مسلمانان روهینگیا برای فرار از خشونت ها خانه و کاشانه خود را در ایالت راخین ترک کرده و به بنگلادش پناه برده اند.

بسیاری از آوارگان سعی می کنند از طریق دریا خود را به کشور همسایه برسانند، با اين حال ناتواني از پرداخت هزینه سوار شدن بر کشتیهای ماهیگیران بنگلادشی عده ای را به استفاده از شناورهای غیر ایمن مجبور کرده است. شماری از آوارگان و به ویژه کودکان در روزهای گذشته در آب های میان دو کشور جان خود را از دست داده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موضع اتحادیه اروپا در قبال مسلمانان روهینگیا از زبان ژان کلود یونکر

سازمان ملل متحد خشونت‌ها علیه مسلمانان روهینگیا را محکوم کرد

نبرد با جانتا؛ تلاش شورشیان میانمار برای کنترل بر مرز مشترک این کشور و هند