صورت حساب ۲۶ هزار یورویی برای آرایش چهره رئیس جمهور فرانسه

صورت حساب ۲۶ هزار یورویی برای آرایش چهره رئیس جمهور فرانسه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

صورت حساب سنگین آرایش چهره امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه به موضوع جنجالی رسانه‌های این کشور تبدیل شده است.

آگهی

نشریه لوپوئن اولین رسانه فرانسوی بود که از صورت حساب ۲۶ هزار یورویی آرایش چهره آقای ماکرون در طول تنها ۳ ماه پرده برداشت. در پی این افشاگری کاخ الیزه نیز این رقم را تایید کرد.

به گفته نشریه لوپوئن، خانم «ناتاشا.م» آرایشگر ۴۰ ساله رئیس جمهوری فرانسه دو صورت حساب جداگانه به مبالغ ۱۰ و ۱۶ هزار یورو برای کاخ الیزه ارسال کرده است. خانم ناتاشا در دورانی که آقای ماکرون وزیر دارایی فرانسه بود نیز آرایشگر وی بود.

این موضوع علاوه بر اینکه مورد انتقاد شدید مخالفان دولت قرار گرفته موجب واکنش‌های طنز نیز شده است. به عنوان مثال یکی از اعضای اصلی «حزب جدید ضد سرمایه داری» عکسی از رئیس «جنبش شرکت‌های فرانسوی» که به زعم او «نماینده سرمایه‌داری است» منتشر کرده و در توضیح آن نوشته:‌ «اختصاصی: تصویری از امانوئل ماکرون پیش از پرداخت ۲۶ هزار یورو هزینه آرایش» و به این ترتیب علاوه بر انتقاد به هزینه سنگین آرایش رئیس جمهوری فرانسه به صورت تلویحی به شباهت سیاست‌ها و عملکرد این دو اشاره کرده است.


این برای نخستین بار نیست که صورت حساب‌های سنگین برای آرایش چهره و پیرایش مو در فرانسه خبرساز می‌شود. در دوران ریاست جمهوری فرانسوا اولاند نیز حقوق ۱۰ هزار یورویی پیرایشگر و دستمزد ۶ هزار یورویی آرایشگر وی به سوژه داغ رسانه‌ها تبدیل شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دستمزد نامتعارف برای آرایشگر رئیس جمهوری فرانسه

ویدئو؛ بیست و نهمین دوره رویداد اعتراضی «هرم کفش» در پاریس برگزار شد

پاپ فرانسیس خواستار سازوکاری برای تسهیل شرایط پذیرش و حفظ کرامت انسانی مهاجران در اروپا شد