نیروهای عراقی در آستانه پیروزی کامل در تلعفر

نیروهای عراقی در آستانه پیروزی کامل در تلعفر
نگارش از Euronews

نیروهای عراقی از تسلط کامل بر مرکز تلعفر، آخرین پایگاه مهم داعش در استان نینوا خبر دادند. به گزارش تلویزیون دولتی عراق نیروهای عراقی روز شنبه و در هفتمین روز از عملیات آزاد سازی تلعفر موفق شدند مرکز شهر و قلعه قدیمی را تصرف کنند.

رسانه‌های عراق از تسلط نیروهای عراقی بر حدود ۹۵ درصد این شهر خبر داده‌اند. ابراهیم جعفری، وزیر خارجه عراق با تایید این خبر ابراز امیداواری کرد تا قسمت های باقیمانده هم هر چه زودتر آزاد شوند.

به گزارش العالم به نقل از شبکه عراقی السومریه هادی عامری، یکی از فرماندهان بسیج مردمی گفت که تعدادی از نیروهای داعش «سلاح ها وحتی خودروهای بمب گذاری شده خود را رها کرده و از تلعفر گریخته اند.» وی همچنین افزود که منطقه بعدی «برای پاکسازی از اشغال داعش، منطقه الحویجه، بلندی های فرات ، راوه و القائم است.»عملیات آزادسازی تلعفر در غرب موصل، شنبه گذشته با فرمان حیدر عبادی، نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق آغاز شد. نیروهای بسیج مردمی (حشد الشعبی) هم صبح شنبه با اعلام خاتمه ماموریت خود اعلام کرد نیروهای ارتش و واحد مبارزه با تروریسم در حال آزاد سازی محلات باقیمانده این شهر هستند.


مطالب مرتبط