Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فرار هزاران غیرنظامی از تلعفر

فرار هزاران غیرنظامی از تلعفر
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در پی شروع عملیات نظامیان عراقی با هدف بازپسگیری تلعفر، آخرین سنگر داعش هزاران تن از ساکنان این شهر خانه و زندگی خود را ترک می‌کنند.

تاکنون بیش از ۳۰۰۰ نفر از این شهر فرار کرده‌اند و هزاران نفر نیز خود را آماده می‌کنند تا از این شهر خارج شوند. به گفته هماهنگ‌کننده سازمان ملل در امور بشردوستانه در عراق هنوز مشخص نیست چه تعداد غیرنظامی در میان تبادل آتش نیروهای درگیر گرفتارند. اوضاع انسانی در این شهر بغرنج گزارش شده و ساکنان آن با کمبود آب و غذا دست و پنجه نرم می‌کنند.

این مقام مسئول ضمن ابراز نگرانی از خطری که غیرنظامیان را در این شهر تهدید می‌کند گفت: «در خلال درگیری‌ها نباید چیزی مهمتر از حفظ از جان غیرنظامیان باشد. طرف‌های درگیر باید به هر قیمتی جلوی تلفات غیرنظامیان را بگیرند و به ساکنان شهر اطمینان داده شود که در چارچوب مقررات بین‌المللی از کمک‌های بشردوستانه برخوردار خواهند شد.»

گفته می‌شود دولت عراق با فراهم کردن خدمات حمل‌و‌نقل، مدیریت عملیات بشردوستانه را در اختیار دارد و پس از آنکه آوارگان به اردوگاه‌های تعیین شده می‌رسند امدادرسانی به آنها آغاز می‌شود.

تا ۲۰ اوت کمتر از نیمی از کمک‌های مالی درخواست شده در سال ۲۰۱۷،‌ تحت عنوان برنامه حمایت بشردوستانه از آسیب‌دیدگان جنگ عراق دریافت شده است. در همین ارتباط هماهنگ‌کننده سازمان ملل در امور بشردوستانه در عراق ضمن هشداری اعلام کرد که چنانچه کمک‌های مالی بیشتری به این نهاد ارائه نشود امکان کمک‌های بشردوستانه وجود نخواهد داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روایت بیوه رهبر داعش از زندگی با ابوبکر بغدادی: تازه زایمان کرده بودم که ۹ زن ایزدی را به خانه آورد

سفیر آمریکا در عراق: داعش همچنان یک تهدید محسوب می‌شود

«بمب ساعتی» اردوگاه الهول؛ عراق خواستار تخلیه بازماندگان داعش و تعطیلی اردوگاه شد